KATOWICE

Czarno-Czarni na Sylwestrze 2019 w Częstochowie

Sylwester 2019 w Częstochowie

Prawdopodobnie usłyszymy znane już od ponad dwóch dekad, zapraszające do tańca „Nogi”, a może i najnowsze piosenki – jak „Nie oddam kota”.

W ostatnią noc tego roku na „Bieganie” zagrają Czarno-Czarni – dżentelmeni znani też z grup Big Cyc i Bielizna. Czeka nas więc zabawa przy stylizowanym na lata 60., dowcipnym i pogodnym rock’n’rollu.

Czarno-Czarni to pełne humoru, inteligentne teksty Jarka Janiszewskiego i muzyka stylizowana na okres, kiedy rock miał przed sobą jeszcze swoje „złote czasy”. W 1996 roku jedną z piosenek nagrywanych na przygotowywany album Big Cyc zaśpiewał lider Bielizny i … powstał całkiem nowy zespół. Poboczne przedsięwzięcie członków gdańskich grup Big Cyc i Bielizna okazało się bardzo trwałe.

Działa od lat w tym samym składzie – śpiewa Jarosław „Doktor”” Janiszewski, struny basu trąca Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak, na gitarze przygrywa Roman „Piękny Roman” Lechowicz, rytm wybija Jarosław „Dżery” Lis, a Piotr „Gadak” Sztajdel stuka w instrumenty klawiszowe. Już swój pierwszy album Czarno-Czarni – których sama nazwa przywołuje nazwy klasyków polskiego big-beatu – nagrali na starych, bułgarskich wzmacniaczach, gitarach z Niemiec Wschodnich i organach z byłego ZSRR. A ich recepta na „retro rock’n’rolla” z miejsca zyskała sympatię publiczności – już pierwsza płyta okryła się złotem, podobnie jak kolejna.

Czarno-Czarni występowali m.in. w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech, Irlandii. Zespół ma na koncie współpracę z m.in. Anią Rusowicz, Urszulą czy pochodzącą z Nashville wokalistką Holly Shepherd. Ich piosenka „Nie choruj” jest motywem przewodnim serialu „Daleko od noszy”. Zespół wydał dotychczas osiem płyt długogrających – ostatnia, „Francuska miłość”, ukazała się w 2017 roku.

Program Nocy Sylwestrowej:

21.00 – 22.00 DJ Dziker
22.00 – 23.00 Apress Band
23.00 – 23.15 DJ Dziker
23.15 – 00.45 Czarno-Czarni
w przerwie życzenia Prezydenta Miasta Częstochowy
00.45 – 1.30 DJ Dziker
(UMC)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button