EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Cud na Wisłą. Legia i Lech pogromcami swoich rywali! Wyniki 29. kolejki Ekstraklasy

Ekstraklasa 2019/2020

W ramach 29. kolejki Ekstraklasy w ciągu dwóch dni w meczach mieliśmy sześć zwycięstw i dwa remisy.

Arka Gdynia rozpoczęła od gola, ale to ostatecznie gospodarze wygrali aż 5:1 (1:1).

Śląsk Wrocław w meczu z Wisłą Płock wygrał 2:1. Tym samym wrocławianie zameldowali się w pierwszej połowie tabeli po raz pierwszy od 2015 roku!

Słaba Wisła Kraków po swojej żenującej grze (jak zawsze) „cudem” pokonała Raków Częstochowę.

Kolejorz awansował do najlepszej ósemki w dobrym stylu.

Kielczanie pozbawili siebie szans na awans do górnej ósemki.

Aktualny mistrz Polski na stadionie w Gliwicach nie zdołał trafić do siatki przeciwnika, a obie ekipy podzieliły się punktami.

Cracovia przerwała serię porażek i zdobyła bilet umożliwiający występ w grupie mistrzowskiej.

Jagiellonia Białystok zapewniła sobie miejsce w grupie A sezonu 2019/2020. ŁKS nadal zamyka tabelę Ekstraklasy.

Kolejne mecze zostaną rozegrane 14 czerwca.

Legia Warszawa – Arka Gdynia (fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com)

WYNIKI 29. kolejki Ekstraklasy:

Legia Warszawa – Arka Gdynia 5:1 (1:1)

Bramki: Wszołek 44′, Marciniak 51′ (s.), Luquinhas 57′, Cholewiak 62′, Sanogo 86′ – Danch 1′

ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Bramki: Puljić 12′, Malarz 27′ (s.), Pospisil 69′ (k.)

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 3:2 (1:0)

Bramki: Błaszczykowski 10′ (k.), Janicki 77′, Savićević 88′ – Schwarz 59′, Brown Forbes 68′ (k.)

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki: Michalski 37′ – Pich 71′, Płacheta 86′

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: Bohar 76′ (k.) – Cebula 34′

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 4:0 (2:0)

Bramki: Jakub Moder 22’, Christian Gytkjaer 31’, Dani Ramirez 58’, Jakub Kamiński 61’

Lechia Gdańsk – Cracovia 1:3 (0:1)

Bramki: Zwoliński 46′ – van Amersfoort 33′, 89′, Maloča 51′ (s.),

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 0:0