LEKKOATLETYKA

Copernicus Cup 2020. Światowe gwiazdy w skoku o tyczce w Toruniu

Copernicus Cup 2020 w Toruniu

Szósta edycja mityngu zaliczanego do IAAF World Indoor Tour, czyli Copernicus Cup odbędzie się 8 lutego 2020 r.

Pozostałe mityngi z cyklu odbędą się 25 stycznia w Bostonie, 31 stycznia w Karlsruhe, 4 lutego w Dusseldorfie, 15 lutego w Glasgow, 19 lutego w Lievin oraz 21 lutego w Madrycie.

Męska elita europejskiego skoku o tyczce przyjedzie do Torunia.

Lista startowa skoku o tyczce kreowana jest jako pojedynek polsko-szwedzki, ponieważ zobaczymy m.in. dwóch Skandynawów – Armanda „Mondo” Duplantisa, srebrnego medalistę mistrzostw Świata w Doha i mistrza Europy z Berlina oraz Melkera Svärd Jacobssona, który zajął trzecie miejsce podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow, a także najlepszych polskich tyczkarzy – Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Wystarczy wspomnieć, że Lisek jest medalistą ostatnich imprez mistrzowskich, na czele z mistrzostwami Świata w Doha (brąz) i halowymi mistrzostwami Europy w Glasgow (srebro), natomiast Wojciechowski jest aktualnym halowym mistrzem Europy.

Polscy „królowie tyczki” mieli okazję rywalizować już w Arenie Toruń, czy to podczas poprzednich edycji Copernicus Cup czy Halowych Mistrzostw Polski. W odwrotnej sytuacji są Szwedzi, dla których start w toruńskim mityngu będzie debiutem przed publicznością zgromadzoną w hali.

Halowy mityng Copernicus Cup jest częścią prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour, zimowego odpowiednika Diamentowej Ligi.

Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie od 15 złotych.

Początek mityngu o godz. 18:00.

Konkurencje

Mężczyźni: 60m, 400m, 800m, 60m ppł., skok o tyczce, pchnięcie kulą
Kobiety: 60m, 400m, 1500m, 60m ppł., skok w dal

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button