CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Comedy Wildlife Photo Awards 2023. Znamy najzabawniejsze zdjęcie dzikiej przyrody

Śmieszna fotografia dzikiej przyrody

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Comedy Wildlife Photo Awards.

OGÓLNY ZWYCIĘZCA 2023

Jason Moore – Powietrzna gitara Roo

Ta wspaniała fotografia została oficjalnie uznana za najzabawniejsze zdjęcie w konkursie Comedy Wildlife Awards 2023.

Wszyscy pokochali tę małą Roo, która chciała ćwiczyć swoją technikę muzyczną pośrodku pięknego pola dzikich kwiatów w Australii.

Najzabawniejszy i najpopularniejszy konkurs fotograficzny na świecie – Comedy Wildlife Photography Awards dobiegł końca. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Jason Moore za doskonałe ujęcie kangura zatytułowane „Air Guitar Roo”. To zdjęcie zwyciężyło także w kategorii Stworzenia lądowe.

W porównaniu z 5300 niesamowitymi zgłoszeniami od 1842 uczestników z 85 krajów z całego świata, wizerunek Jasona stawił czoła zaciętej konkurencji w największym głosowaniu w historii.

Zdjęcie samicy kangura zachodniego szarego zostało zrobione na przedmieściach Perth w Australii, kiedy Jason odwiedził pole pełne polnych kwiatów, aby zrobić zdjęcia wielu dorosłym kangurom i bawiącym się tam Joeyom. Powiedział: „Byłem z aparatem i fotografowałem ptactwo wodne w pobliskim jeziorze. Wstałem o wschodzie słońca, żeby skorzystać ze światła „złotej godziny”, ale poranek na wodzie okazał się rozczarowujący. Po opuszczeniu jeziora, nieco przygnębiony, zdecydowałem się przejechać obok znanego mi obszaru otwartego buszu, ponieważ często spotyka się tam „tłum” kangurów żerujących i wygrzewających się na polu blisko drogi (jestem w drodze do i z pracy, więc przejeżdżam obok niego codziennie). Kiedy przyjechałem, na polu było wiele kangurów. Poranne światło było nadal sprzyjające, więc chwyciłem aparat i udałem się do miejsca, w którym mogłem znaleźć się na wysokości oczu moich fotografowanych zwierząt”.

RPA. Nieoczekiwany spadek. Czapla prążkowana. Prywatny rezerwat dzikich zwierząt Zimanga (fot. Vittorio Ricci/Comedywildlife)

Zwycięzcy w innych kategoriach to Vittorio Ricci, który zdobył nagrodę Creatures of the Air Award za zdjęcie czapli prążkowanej jak na ironię spadającej z nieba do wody, zatytułowane „Unexpected Plunge”, a Otter Kwek zwyciężył w kategorii Under Water ze swoją uroczą baleriną wydrą, zrobione w Singapurze.

Wydra baletnica (fot. Otter Kwek/Comedywildlife)

ZOBACZ WIĘCEJ: Finaliści The Comedy Wildlife Photography Awards 2023

Timea Ambrus zdobyła nagrodę za portfolio za kolekcję 4 zdjęć przedstawiających wiewiórkę ziemną wyglądającą, jakby próbowała latać lub łapała zwycięski połów! Nagroda wideo trafiła do Lily Bernau za jej genialny film o pingwinie, który pozornie odmawia wejścia do morza, zatytułowany „Za zimno”. Oprócz zwycięzców kategorii, jako zwycięzcy wyróżnieni uznano 10 zgłoszeń: Tzahi Finkelstein, John Blumenkamp , Zoe Ashdown, Brian Matthews, Lara Matthews, Delphine Casimir, Pratick Mondal, Wendy Kaveney, Jacques Poulard i Dakota Vaccaro.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button