POLSKA

Chore i głodne dziecko wylądowało w szpitalu. Nietrzeźwi rodzice na zakupach. Zostali zatrzymani

Dziecko zostało zabrane z gorączką przez karetkę pogotowia do szpitala

Zarzuty narażenia 3,5-letniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszeli zatrzymani przez policjantów z Woli rodzice chłopca.

Dziecko zostało zabrane z gorączką przez karetkę pogotowia do szpitala, a nietrzeźwi rodzice trafili do policyjnej celi. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

26 maja wieczorem po 20 do oficera dyżurnego jednostki dotarła informacja o tym, że mężczyzna opiekując się dzieckiem jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze udali się na miejsce w pobliżu centrum handlowego, aby sprawdzić sytuację. Mężczyzna opiekujący się 3,5-letnim dzieckiem okazał się być jego ojcem. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Po chwili pojawiła się matka chłopca, która była również pod wpływem alkoholu i miała ponad dwa promile. Pijani rodzice tłumaczyli, że przyjechali spod Warszawy na zakupy.

Policjanci zauważyli, że chłopiec jest wystraszony, miał brudną odzież i informował, że nic nie jadł. Natychmiast na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Okazało się, że dziecko ma wysoką gorączkę. Pogotowie ratunkowe zabrało chłopca do szpitala, a nietrzeźwi rodzice zostali zatrzymani.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani w wieku 35 i 41 lat usłyszeli zarzuty narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawą również zajmie się sąd rodzinny. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni i bierni, kiedy wiemy, że dziecku może grozić krzywda.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button