GORZÓW WIELKOPOLSKI

Chodził po rusztowaniu gorzowskiej katedry. O trzy promile bliżej od tragedii

Gorzowska katedra

Trzy promile alkoholu miał 41-latek, który wszedł na sam szczyt rusztowania przy gorzowskiej katedrze.

Mężczyźnie, który w każdej mógł spaść z dużej wysokości na ratunek ruszyli policyjni wywiadowcy ze sztabu gorzowskiej policji. Po konsultacji lekarskiej mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie zwolniony.

Zgłoszenie o takim zdarzeniu gorzowska policja otrzymała w środę /11 marca/ o godzinie 22.30. Przechodzień poinformował, że na samym szczycie rusztowania przy gorzowskiej katedrze spaceruje mężczyzna. Na miejsce pojechali doświadczeni wywiadowcy ze sztabu gorzowskiej Policji. Potwierdzili ten fakt. Tak nieodpowiedzialne zachowanie mogło skutkować tragedią. Wystarczyłby mały błąd. Tym bardziej, że w przypadku 41-latka o niego nie było trudno. Mężczyzna znajdował się bowiem pod bardzo silnym działaniem alkoholu. Po przeprowadzeniu badania przez policjantów okazało się, że ujęty 41-latek miał niemal 3 promile w organizmie. Został przetransportowany na konsultacje medyczną do szpitala. Później trafił już do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie zwolniony. Nie pozostanie jednak bezkarny. Jego zachowanie zakończy się karą finansową lub skierowaniem wniosku do sądu. Nie powinien jednak narzekać. Może mówić o sporym szczęściu.

Przypominamy, że to nie pierwszy tak skrajnie nieodpowiedzialny przypadek z Gorzowa Wlkp. Po koniec listopada 2017 roku dwóch młodych chłopców również weszło na rusztowanie i kilkadziesiąt metrów nad ziemią piło alkohol.

Weszli na rusztowanie przy gorzowskiej katedrze. Zatrzymali ich policjanci

„Totalnym brakiem rozsądku wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy w nocy z czwartku na piątek weszli na rusztowanie przy gorzowskiej katedrze i spożywali alkohol. Ich nieodpowiedzialne zachowanie mogło zakończyć się dla nich tragicznie. W efekcie, dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyźni zeszli na ziemię, a za swój „wyczyn” zostali ukarani wysokimi mandatami.

W piątek przed godziną 1:00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali nietypowe zgłoszenie. Po wysoko rozstawionym rusztowaniu przy gorzowskiej katedrze miało chodzić dwóch młodych mężczyzn i spożywać tam alkohol. Policjanci pilnie przybyli w rejon katedry i potwierdzili otrzymaną informację. Na wysokości zegara czyli około kilkudziesięciu metrów znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy na polecenie policjantów zeszli na ziemię. 21 i 23-latek powiedzieli, że weszli na rusztowanie, bo chcieli zrobić sobie zdjęcie, a jeden z nich dodatkowo chciał wypić przy okazji piwo na wysokości.

Totalnie nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla dwóch mieszkańców Gorzowa wysokimi mandatami. Na 21-latka policjanci nałożyli mandat karny w kwocie 1000 złotych za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zanieczyszczanie rusztowania. Natomiast 23-latek został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.”

Kolejny przypadek miał miejsce w lutym tego roku kiedy nietrzeźwego i wulgarnego 40-latka z rusztowania policjantom pomogli ściągać gorzowscy strażacy. Tak skrajne nieodpowiedzialne zachowania mogą się skończyć tragedią.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button