LOTNICZE NEWSY

Koronawirus. Lufthansa Group, LOT, Ryanair i Wizz Air zawieszają rejsy do kilku krajów

Koronawirus COVID-19

Linie lotnicze na całym świecie zawieszają połączenia z krajami, w których odnotowano większa liczbę zakażeń koronawirusem.

Prezydent Donald Trump wprowadził zakaz podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych!

Od dzisiaj, 12 marca minimum przez 30 dni zakaz ten obejmuje wszystkie europejskie państwa, w których wykryto już COVID-19.

Z zakazu wyłączeni są obywatele amerykańscy oraz osoby posiadające praw stałego pobytu w USA oraz ich najbliżsi. Zakaz nie dotyczy żołnierzy, dyplomatów i gości USA.

Aktualne informacje dotyczące siatki połączeń LOT-u

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i mniejszym zainteresowaniem podróżami lotniczymi w skali globalnej, LOT podjął decyzję dotyczące wybranych połączeń średniego i dalekiego zasięgu:

  • Połączenia z Warszawy do Mediolanu i Wenecji – pozostają zawieszone do 3 kwietnia br.;
  • Połączenia z Budapesztu do Seulu – pozostają zawieszone do 8 kwietnia br.;
  • Połączenia z Warszawy do Pekinu – pozostają zawieszone do 25 kwietnia br.;
  • Pojedyncze częstotliwości rejsów do Tel Awiwu z Warszawy i polskich portów regionalnych – zostaną ograniczone do 24 kwietnia br.;
  • Połączenia z Warszawy i Budapesztu do London-City; z Krakowa do Bukaresztu; oraz z Warszawy do Zaporoża – zostaną zawieszone w najbliższych dniach do 24 kwietnia br.;
  • Uruchomienie połączenia z Warszawy do Ostrawy – zostanie przesunięte na 1 września br.
  • Dodatkowo: ograniczone zostaną częstotliwości rejsów na wybranych trasach średniego i dalekiego zasięgu – do 24 kwietnia br.

Komunikat LOT-u

„Monitorujemy koszty związane z wpływem koronawirusa na wykonywane operacje lotnicze. Dalsze decyzje operacyjne będą podejmowane w oparciu o rozwój sytuacji epidemiologicznej na świecie.

Pasażerowie, których dotyczą zmiany, informowani są o nich na bieżąco. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy elastyczną politykę podróży – pasażerowie, którzy zakupią bilety do 31 marca na loty w okresie 6.03–24.04, mogą bezpłatnie dokonać zmiany swojej rezerwacji biletów do końca roku. Więcej informacji pasażerowie mogą uzyskać za pośrednictwem LOT Contact Centre.

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz pozostałymi przewoźnikami. Wprowadziliśmy również restrykcyjne procedury i dodatkowe środki zabezpieczające na pokładach samolotów, tak aby zapewnić naszym pasażerom i pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.”

Lufthansa Group ogłasza zawieszenie wybranych rejsów w kwietniu 2020

– Zredukowana ilość połączeń między 29 marca a 24 kwietnia.

– Odwołano 23,000 połączeń na krótkich, średnich i długich dystansach.

Lufthansa Group ogłosiła zredukowany rozkład rejsów swoich linii pasażerskich na okres od 29 marca do 24 kwietnia. Zmiany wynikają z wyjątkowych okoliczności wywołanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Odwołane połączenia będą sukcesywnie wycofane z systemów rezerwacji a pasażerowie, których dotyczą ogłoszone dziś zmiany, będą poinformowani o możliwościach modyfikacji swoich rezerwacji. W sumie wszystkie linie pasażerskie wchodzące w skład Lufthansa Group musiały anulować 2300 połączeń. W nadchodzących tygodniach należy spodziewać się kolejnych zawieszeń rejsów. Rozkład rejsów na okres rozpoczynający się 25 kwietnia zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Zmiany w ofercie dotyczą głównie Europy, Azji oraz Bliskiego Wschodu. Lufthansa Group dokłada starań, aby pomimo zawieszeń, pasażerowie mieli możliwości dotarcia liniami należącymi Lufthansa Group do jak największej ilości miast docelowych na wszystkich kontynentach, poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu lub Brukseli.

Podróżni, którzy na najbliższe tygodnie planowali rejs z Lufthansa Group powinni przed wylotem sprawdzić status połączeń na stronie lufthansa.com. Pasażerowie, którzy udostępnili Lufthansie swoje dane kontaktowe, zostaną bezpośrednio poinformowani w przypadku odwołania ich rejsu.

W skład Lufthansa Group wchodzą linie Network Airlines, a także linia Eurowings oraz usługi Aviation Services. Marki premium, czyli Lufthansa, SWISS oraz Austrain Airlines obsługują rynki wewnętrzne z hubów w, odpowiednio, Frankfurcie i Monachium, Zurychu oraz Wiedniu. Od roku 2020 w skład tej grupy biznesowej wchodzi także Brussles Airlines.

RYANAIR ODWOŁUJE WSZYSTKIE LOTY DO WŁOCH DO 8 KWIETNIA

WŁOSKI RZĄD WPROWADZA OGRANICZENIA W PORUSZANIU SIĘ W CAŁYM KRAJU

Ryanair, w odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania w całym kraju w obawie przed wirusem Covid-19, ogłosił całkowite zawieszenie lotów do/z Włoch.

Odwołania lotów będą wyglądały następująco:

– Od środy 11 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:000 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe we Włoszech.

– Od piątku 13 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty międzynarodowe z/do Włoch.

Wszyscy pasażerowie, których loty nie odbędą się otrzymali taką informację. Pasażerowie, którzy przebywaja we Włoszech i chcą wrócić, mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i lecieć najpóźniej w piatek 13 marca. Pozostali pasażerowie mogą otrzymać zwrot kosztów lub punkty Travel Credit na podróż Ryanairem w ciagu najbliższych 12 miesięcy.

Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit.

Ryanair szczerze przeprosił wszystkich pasażerów za zakłócenia spowodowane przez decyzję rządu włoskiego o zablokowaniu możliwości podróżowania w całym kraju.

WIZZ AIR ZAWIESZA WSZYSTKIE LOTY DO WŁOCH W ODPOWIEDZI NA DECYZJĘ WŁOSKIEGO RZĄDU O KWARANTANNIE

LINIA ZAWIESZA TAKŻE POŁĄCZENIA DO IZRAELA

Linia Wizz Air ogłosiła, że od 10 marca 2020 roku zawiesza wszystkie loty do Włoch z powodu kwarantanny obowiązującej w całym kraju, którą wprowadził włoski premier w celu opanowania epidemii koronawirusa. Od 12 marca Wizz Air zawiesza także połączenia do Tel Awiwu oraz Ejlatu ze względu na ogłoszenie przez izraelski rząd 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela.

Loty do wszystkich miejsc na mapie Wizz Air we Włoszech (Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona) będą zawieszone do 3 kwietnia.

Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu będą zawieszone do 23 marca włącznie.

Rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.
 
Linia może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button