POLSKAŚWIAT

Child Alert odwołany. Pięciolatka z Oświęcimia odnaleziona w Danii. Ojciec podejrzany o zabójstwo 26-latki zatrzymany

Policja

25–letni obywatel Norwegii został zatrzymany na terenie Danii.

Jest podejrzewany o zabójstwo partnerki. 5 listopada poszukiwano także ich córki, ogłaszając Child Alert.

Wczoraj (05.11.2022) tuż przed godziną 17 oświęcimska Policja została powiadomiona o odnalezieniu przez rodzinę zwłok 26–letniej kobiety w jej mieszkaniu. Obrażenia na ciele kobiety – rany cięte, mogły świadczyć o tym, że doszło do zabójstwa.

W związku z podejrzeniem, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner, tj. 25–letni obywatel Norwegii, na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się dziecko pary w związku z tym ogłoszony został również Child Alert.

Jeszcze tej samej nocy duńscy policjanci na autostradzie w Kopenhadze (Dania) do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen Up. Za jego kierownicą znajdował się poszukiwany 25–latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała pięcioletnia córka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do jednostki Policji w Kopenhadze. Dziecko, całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych.

Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie europejskiego nakazu aresztowania.

Aktualnie śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa 26–latki.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Child Alert odwołany!

Dziewczynka cała i zdrowa została odnaleziona. Dzięki informacjom przekazanym przez polską Policję pojazd, w którym znajdowała się Mia został zatrzymany w Danii przez duńskich funkcjonariuszy.

Uwaga! Child Alert! (5 listopada)

Poszukiwana Mia w wieku 5 lat.

Wzrost 134 cm, włosy rude.

Kontakt pod nr tel. 995 lub/i 112.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button