POLSKA

Centrum Badawczo-Rozwojowe w Kazuniu Nowym. Trwają badania nad lekami przeciwko koronawirusowi

Covid-19

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Centrum Badawczo-Rozwojowe Celon Pharma S.A. w Kazuniu Nowym (woj. mazowieckie).

– Trzymam kciuki, by prowadzone tu badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi – podkreślił.

Prezydent zaznaczył, że w Centrum prowadzone są badania nie tylko nad lekami onkologicznymi i neuropsychiatrycznymi, ale trwają też badania nad lekami przeciwko koronawirusowi. – To wielka nadzieja nie tylko dla Polski, ale także dla Europy i świata – akcentował.

Kazuń Nowy. Prezydent z wizytą w Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A. (fot. KPRP)

Wskazywał, że to jest całkowicie nasz dorobek, polskiej myśli, polskich rąk, a przede wszystkim ogromna nadzieja na rozwój polskiej farmacji. – Trzymam kciuki, żeby te badania się powiodły, żebyśmy, tak jak Pan Prezes zapowiadał, w 2022 roku już na rynku mogli zobaczyć preparat przeciwko koronawirusowi. I żebyście mogli Państwo przystąpić do badań klinicznych, jak to jest planowane, w trzecim kwartale tego roku – mówił Andrzej Duda.

Celon Pharma S.A. jest firmą biofarmaceutyczną, prowadzącą zaawansowane badania naukowe oraz wytwarzającą nowoczesne leki. Obecnie zaplecze badawcze tworzy 160 naukowców, spośród których ¼ posiada tytuł doktora biologii molekularnej, farmacji lub chemii. Docelowo w CBR zatrudnionych ma być 350 naukowców.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button