WARSZAWA

„Cebulowy” oszust. Kupił odkurzacz za… 16 zł. Grozi mu 8 lat więzienia

Mazowsze

Wyszkowscy policjanci ustalili i przedstawili zarzut oszustwa mężczyźnie, który w jednym z wyszkowskich supermarketów w kasie samoobsługowej zamiast zapłacić za odkurzacz – zważył go jako cebulę.

Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego chciał tym sposobem zaoszczędzić pieniądze. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Tego rodzaju działanie jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z supermarketów na terenie Wyszkowa. 37-letni mężczyzna był przekonany, że nikt go nie obserwuje. Zabrał z działu agd robota odkurzającego o wartości 499 złotych, a następnie udał się do kasy samoobsługowej. Tam zamiast zeskanować kod kreskowy z opakowania, mężczyzna położył sprzęt na wadze kasy i wybrał opcję zapłacenia jak za cebulę. Tym sposobem wyszkowianin uiścił rachunek w wysokości 16,42 zł, a następnie zabierając odkurzacz wyszedł ze sklepu.

Gdy pracownicy sklepu zorientowali się, że rachunek się nie zgadza, powiadomili Policję. Wyszkowscy policjanci przystąpili do poszukiwań oszusta. W ustaleniu okoliczności i sprawcy tego zdarzenia pomógł monitoring. Kiedy kryminalni natrafili na trop podejrzewanego mężczyzny, przeszukali jego mieszkanie i odzyskali zabrany ze sklepu sprzęt.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i niebawem o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Wyszkowianin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat więzienia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Prawidłowo! Odsiedzi to może nabierze rozumu. Ostatnio kupowałem roombe i dałem za nią niecałego tysiaka, sprzęt warty swojej ceny, poza tym można wziąć na raty a nie tak kombinować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button