KONCERTY

Muzyczne lato w Łodzi – ponad 100 koncertów

Koncerty w Łodzi

Tegoroczne lato w Łodzi tętni muzyką. Tylko przez lipiec i sierpień w Łodzi odbędzie się ponad 100 koncertów.

Letnisko, Letnie Brzmienia, Letnia Akademia Jazzu i koncerty w Monopolis to tylko kilka z pierwszych wydarzeń, którymi tego lata wybrzmi miasto.

Symboliczne lato w Łodzi rozpocznie się 2 lipca – na łodzian czekają aż dwa wydarzenia i topowe nazwiska polskiej sceny muzycznej. Na Letnisku na Księżym Młynie, podczas pożegnalnej trasy, przed zakończeniem działalności wystąpią Syny, czyli muzycy Piernikowski i 1988. W EC1 Łódź, zagra Bitamina i Vito Bambino podczas festiwalu Letnie Brzmienia. Moc muzycznych atrakcji czeka także na scenie Art. Kombinat (Monopolis) oraz w Wytwórni, gdzie już niedługo wystartuje Letnia Akademia Jazzu.

– Pierwszy raz, Księży Młyn będzie centrum koncertowym miasta. Na Letnisku wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Sorry Boys, a także najbardziej popularni polscy hip hopowcy: Kizo, Kabe, Reto. Przez całe wakacje, do 4 września, łodzianie będą mogli bezpiecznie bawić się w plenerze. – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

W Wytwórni, w reżimie sanitarnym, odbędzie się Letnia Scena Jazzu, a na scenie Art. Kombinatu w Monopolis już za chwilę, łodzianie spotkają się z Wojtkiem Mazolewskim.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button