POLSKA

Były ksiądz Tymoteusz Szydło, pod zmienionym nazwiskiem, znalazł pracę. W firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek

Polska

Syn byłej premier Beaty Szydło rozpoczął pracę 1 października 2019 roku w firmie ERG Bieruń Folie.

W spółce tej udziałowcem jest Daniel Obajtek i jego matka.

Były duchowny pod zmienionym nazwiskiem jest zatrudniony jako przedstawiciel handlowy, który jest odpowiedzialny za dystrybucję worków foliowych.

Tymoteusz Szydło w 2019 roku porzucił sutannę. Gdyby nie fakt, iż wcześniej propisowskie „media” zrobiły wielkie show z wyświęceniem go na księdza to zapewne nikt tym tematem nie byłby zainteresowany.

Beata Szydło zwróciła się z pytaniem do Daniela Obajtka, czy wie gdzie ktoś poszukuje nowego pracownika. Obajtek wskazał ERG Bieruń, w której szukano kogoś do pracy.

Właścicielami spółki ERG Bieruń Folie są Tomasz i Łukasz Bugajowie. Udziały w tej firmie ma m.in. Daniel Obajtek.

ERG Bieruń otrzymał m.in. 29,7 miliona złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (z pieniędzy publicznych).

„Medialny atak na rodzinę Pani Premier Beaty Szydło to bezpardonowa próba podeptania godności drugiego człowieka. Takie nagonki powinny spotkać się z bezwzględnym i powszechnym napiętnowaniem. Także ze strony środowiska dziennikarskiego” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Oto przykłady komentarzy z Twittera:

– Przeprosił już Pan razem ze szczujnią TVPiS rodzinę ś.p. Pawła Adamowicza? – Michał Szczerba, poseł KO.

– 30-letni Tymek Szydlo, którego mszę prymicyjną transmitowała TVPiS, który był częścią kampanii byłej premier, a który dziś, dzięki jej wstawiennictwu, pracuje u Obajtka, jest „obiektem nagonki”.

– Gdzie Pan był jak TVP z błotem mieszała świętej pamięci Prezydenta Pawła Adamowicza?
Gdzie Pan był, gdy media kojarzone z PiS-em atakowały syna Tuska?
Gdzie Pan był, gdy to ludzie związani z obecną władzą deptali godność innych?
Świętej pamięci Barbary Blidy?

– łaskawy Panie, pani Beata pokazywała swego syna całej Polsce, prawicowe media o tym trąbiły głośniej od innych, rządowa telewizja transmitowała msze, więc wszystko co się dzieje teraz jest konsekwencją kroków pani Beaty, często równie głupią jak jej kroki.

– Syn Tuska, syn Bodnara, córka Giertycha, córki Adamowiczów….
Chciałbym zobaczyć jak wtedy piętnowałeś Mateuszku, tych którzy o nich pisali. Możesz podać jakiś swój wpis pełen oburzenia? No właśnie….

– Dziadek Tuska, synowie Wałęsy, matka sędziego Tulei, matka Rafała Trzaskowskiego i jej pierwsza teściowa, ojciec i dziadek Marty Lempart, rodzina Roberta Biedronia i rodzina Włodzimierza Cimoszewicza.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button