Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Dwóch polskich tenisistów w ćwierćfinale

Bydgoszcz Solano Centrum Cup

Dwóch polskich zawodników zapewniło sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup.

Pierwszy zrobił to Jan Zieliński, kilka minut później dołączył do niego Daniel Michalski.

W spotkaniu drugiej rundy imprezy, zaliczanej do cyklu LOTOS PZT Polish Tour, Zieliński mierzył się z Yannem Wójcikiem. Pojedynek trwał 84 minuty, skończyło się 6:3, 6:4. W całym spotkaniu Zieliński trzykrotnie odebrał przeciwnikowi podanie, samemu tracąc serwis zaledwie raz. W pierwszym secie późniejszy triumfator przełamał rywala w szóstym gemie, w drugiej partii wygrał cztery gemy z rzędu od stanu 0:1 i spokojnie dowiózł zwycięstwo do końca.

Miłą niespodziankę lokalnej widowni sprawił natomiast Michalski. Polak mierzył się w czwartek z rozstawionym z numerem ósmym Ukraińcem Władysławem Mafanowem. W inauguracyjnej odsłonie pojedynku nasz reprezentant podkręcił tempo przy wyniku 3:4 i wygrał trzy kolejne gemy. W drugiej zawodnik PZT LOTOS Team poszedł za ciosem i w mniej więcej pół godziny objął prowadzenie 5:1. Kilka chwil później kwestia awansu była już rozstrzygnięta (6:2).

Niestety, sukcesu kolegów nie powtórzyli Piotr Matuszewski oraz Paweł Ciaś, którzy przegrali dzisiejsze mecze i nie zdołali awansować do najlepszej ósemki turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup.

Jako pierwszy z imprezą pożegnał się Matuszewski. Polak rywalizował dziś z rozstawionym z numerem siódmym Argentyńczykiem Camilo Ugo Carabellim. W całym, trwającym osiemdziesiąt minut spotkaniu nasz reprezentant tylko raz odebrał przeciwnikowi podanie, samemu tracąc serwis pięciokrotnie. Tenisista z Ameryki Południowej kontrolował przebieg pojedynku i pewnie zwyciężył 6:3, 6:2.

Do ćwierćfinału singla nie zakwalifikował się także Ciaś, który mierzył się dziś z Peruwiańczykiem Nicolasem Alvarezem, drugim najwyżej rozstawionym graczem w turnieju. Pierwsza partia spotkania była bardzo zacięta, a obaj zawodnicy starali się przede wszystkim pilnować własnych podań. Peruwiańczyk pozostał w swoim założeniu bezbłędny, Polakowi raz powinęła się noga, czego efektem był set przegrany 4:6.

W drugiej odsłonie Alvarez przełamał Ciasia już przy pierwszej okazji i sytuacja aktualnego mistrza Polski stała się bardzo trudna. Nasz zawodnik ambitnie walczył i starał się odrobić straty, ale na dobrze dysponowanego rywala to było zbyt mało. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 6:4, 6:4 na korzyść tenisisty z Peru.

W trakcie pojedynku Polak sporo ryzykował i często zaskakiwał rywala bardzo mocnymi i precyzyjnymi uderzeniami. O porażce zdecydowały przede wszystkim problemy z własnym podaniem. Ciaś miał zaledwie 45% celności pierwszego serwisu, co znacząco utrudniło mu grę z solidnym i popełniającym mało błędów przeciwnikiem.

W ćwierćfinałach singla wystąpią dwaj Polacy (Jan Zieliński i Daniel Michalski), Czech (Jiri Lehecka), Peruwiańczyk (Nicolas Alvarez), Kazach (Denis Jewsiejew), Tunezyjczyk (Aziz Dougaz) oraz dwaj Argentyńczycy (Camilo Ugo Carabelli i Genaro Alberto Olivieri). Początek piątkowych gier zaplanowano na godzinę 11.

Turniej Bydgoszcz Solano Centrum Cup jest elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour.