WARSZAWA

Bulwary Wiślane. Warszawa nie zgadza się z zakazem picia alkoholu

Co z toastami na bulwarach?

Warszawa nie zgadza się z zakazem picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o wniesieniu skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) z lutego tego roku.

W wyroku tym WSA stwierdził w nim nieważność uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy zezwalającej na spożywanie napojów alkoholowych na bulwarach. Prezydent Warszawy nie zgadza się z uzasadnieniem wyroku.

– Bulwary Wiślane to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy. Chętnie spędzają tu wolny czas nie tylko warszawiacy i warszawianki, ale także odwiedzających stolicę turyści i turystki. Bulwary są dostępne dla wszystkich, rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Rzeka, zieleń oraz odpowiednia infrastruktura pozwalają odpocząć i zrelaksować się. Uchwała Rady Warszawy wychodziła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bulwarów – wyjaśnia Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

W tej chwili obowiązuje stan epidemii i spożywanie alkoholu na bulwarach jest zakazane. Po jego zniesieniu spożywanie alkoholu na tym terenie będzie możliwe – pod warunkiem jednak, że sąd nie zdecyduje inaczej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button