POLITYKAPOLSKAŚWIAT

Budżet Unii Europejskiej a praworządność. Ziobro: „Polska powinna użyć weta”

Polexit? PiS skorzysta z weta?

W Warszawie odbyła się konferencja dot. prawa powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z zasadą tzw. praworządności.

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro:

„Dzisiaj jest ten moment kiedy Polska może skorzystać z prawa weta. […] Propozycja prezydencji niemieckiej, jest wymierzona w suwerenność w Polski.

Tu nie chodzi o praworządność, lecz o instytucjonalne polityczne zniewolenie, radykalne ograniczenie suwerenności.

Mówimy NIE, dla tych rozwiązań i wskazujemy, że Polska powinna użyć weta. […] Nie ma i nie będzie zgody na ten mechanizm, który uderza w nasze interesy. […] Jestem przekonany, że zarówno premier Orban, jak i premier Morawiecki z tego uprawnienia skorzystają”.

– Każde euro, każda złotówka, którą Polska straci na skutek waszego bezhołowia, waszych wewnętrznych kłótni i walki o wpływy, będzie winą Morawieckiego, Ziobry, Kaczyńskiego i Dudy. Nie zwalicie tego ani na gejów, ani na lesbijki, ani na sędziów, ani nie zwalicie tego na nikogo poza sobą. Wystarczy nie kraść. Jesteście złodziejami wartości i to wam zarzucam – powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

– Im częściej Zbigniew Ziobro krzyczy 'weto' w sprawie praworządności, tym bardziej pokazuje całej Unii Europejskiej, że w Polsce jest ona łamana. Bo kto krzyczy najgłośniej? Ten, który wie, że dotyczy to dokładnie jego – stwierdziła posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button