POLSKA

Brak prezydenta, premiera i ministrów na pogrzebie gen. Ścibora-Rylskiego. „Niebywała wprost hipokryzja”

Najważniejsze osoby w państwie ominęły szerokim łukiem piątkowe uroczystości pogrzebowe bohatera Warszawy gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego!

„Dobrą zmianę” reprezentowali tylko zwykli urzędnicy, a MON pofatygowało się wysłać skromną wiązankę.

Na Cmentarzu Powązkowskim zabrakło prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka i innych konstytucyjnych ministrów.

Prezydent Andrzej Duda ma czas m.in. na spotykanie się z harcerzami podczas Zlotu ZHP w Gdańsku (w dniu pogrzebu), latanie na „egzotyczne” podróże na koszt podatników do Australii i Nowej Zelandii (18-23 sierpnia 2018 roku), na podpisywanie wszystkiego co PiS podsunie, jeżdżenie na nartach i wiele więcej, a nie potrafi uczcić jednego z nawiększych polskich bohaterów!

1 września Andrzej Duda uda się do Tczewa, gdzie weźmie udział w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej zamiast świętować najważniejsze obchody, które odbędą się w Westerplatte.

Zgodnie z wolą generała msza święta została odprawiona w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

O gen. Zbigniewie Ściborze-Rylskim, powstańcu warszawskim i żołnierzu AK

W wieku 101 lat odszedł gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. „Motyl”. Generał zmarł 3 sierpnia br., dwa dni po 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dwukrotnie odznaczony Krzyżem Virtuti Militari, Honorowy Obywatel Warszawy.

Był uczestnikiem walk w czasie II wojny światowej. Bohater Powstania Warszawskiego, za swoje zasługi i waleczność został dwukrotnie odznaczony Krzyżem Wojennym Virtuti Militari, dwukrotnie Krzyżem Walecznych, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą „Polonia Restituta”, Warszawskim Krzyżem Powstańczym i wieloma innymi. Był stałym uczestnikiem obchodów wybuchu powstania w stolicy w 1944 roku. Po wybuchu Powstania Warszawskiego walczył w Zgrupowaniu „Radosław” w batalionie „Czata 49”. Przeszedł cały szlak bojowy i brał udział w walkach na Woli, w Śródmieściu i na Mokotowie.

7 maja 2005 roku został mianowany do stopnia generała brygady w stanie spoczynku.

Z Twittera o tej sytuacji

Były dziennikarz TVP Marcin Antosiewicz

TVP upadła do końca! TVN24 transmituje pogrzeb gen. Ścibora-Rylskiego, a TVP INFO nawala o przesłuchaniu Tuska przed komisją posłanki Wassermann. Nawet na dwie godziny nie znaleźli w sobie odrobiny przyzwoitości!

Dziennikarz Konrad Piasecki

Odsłonięcie każdego z pomników LK czy wręczenie prezesowi dowolnej nagrody ściągają z reguły całą śmietankę obozu dobrej zmiany. Trudno nie dostrzec, że pogrzeb ostatniego oficera II RP i powstańczego generała był – na tym tle – dziwnie przez nią osierocony.

Dziennikarz Michał Szułdrzyński

Nieobecność władz państwowych na pogrzebie gen Ścibora Rylskiego tydzień po tym, jak wszyscy politycy chcieli się pokazać przy okazji rocznicy wybuchu powstania to niebywała wprost hipokryzja.
(własne,UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button