KONCERTYPOZOSTAŁE

BOKKA i Golden Life kolejnymi gwiazdami 32. Finału WOŚP w Warszawie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kolejne gwiazdy dołączyły do line-upu koncertu z okazji 32. Finału WOŚP w Warszawie.

Do wcześniej zapowiedzianych artystów dołączają BOKKA i Golden Life.

BOKKA – tajemnica sceny alternatywnej

BOKKA to fenomen polskiej sceny muzycznej, który zadebiutował w 2013 roku utworem „Town Of Strangers”. Ich maski skrywają twarze, ale nie talent, który szybko zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Po licznych sukcesach na festiwalach w Europie zespół nadal zachwyca swoim unikalnym brzmieniem i tajemniczym wizerunkiem. Przygotujcie się na elektryzujące dźwięki, które już dwukrotnie zachwyciły Najpiękniejszą Publiczność Świata na Pol’and’Rock Festival.

Po wyprzedanej trasie koncertowej oraz zagraniu na największych krajowych festiwalach, zespół wystąpił na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, BOKKA stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej.

Kapela dwukrotnie prezentowała się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – po raz pierwszy w 2019 roku podczas elektryzującego występu na Małej Scenie w Kostrzynie nad Odrą, a po raz drugi rok później podczas koncertu w warszawskim studio Najpiękniejszej Domówki Świata.

Golden Life – 35 lat na rockowej scenie

Golden Life, legenda polskiego rocka, powraca na deski koncertu Finału WOŚP. Od debiutu w 1991 roku z albumem „Midnight flowers”, grupa nieustannie cieszy się popularnością, łącząc rockowe brzmienia z melodyjnymi elementami popu. Zespół ma na swoim koncie występy u boku światowych gwiazd oraz liczne sukcesy, w tym nagrodę MTV Pop Song Festiwal. Doświadczcie energetycznych i porywających występów, które łączą pokolenia.

Wpadająca w ucho mieszanka rockowych brzmień i melodyjnych elementów popu z oryginalną warstwą liryczną sprawiły, że kariera Golden Life przynosiła kolejne sukcesy. Zespół może się pochwalić, m.in., nagrodą główną MTV Pop Song Festiwal w Bregenz (Austria, 1993 r.), koncertami u boku Radiohead, Rammstein, Joe Cockera czy The Stranglers, niezliczonymi koncertami festiwalowymi oraz telewizyjnymi czy wygraną w kilku edycjach Hit Generatora z utworem „Hello Hello”.

Golden Life niezmiennie bierze udział także we wszystkich edycjach Finałów WOŚP, wpierając działania Fundacji. Zespół jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce (średnio 50 koncertów rocznie). Występy grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.

32. Finał WOŚP – co już wiemy?

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że będziemy kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button