INNE

Biathlon Letni na nartorolkach. Trzy Polki o włos od medali

Słowacja

Sprint Kobiet na Mistrzostwach Świata w Biathlonie Letnim w Osrblie.

W rywalizacji sprinterskiej, najlepiej z Polek wypadła Natalia Sidorowicz – 4. miejsce. Jedna karna runda w postawie stojącej była jedynym elementem, który oddzielił ją od podium. Do medalu zabrakło jej 15 sekund.

Kamila Cichoń wykazała się doskonałą celnością, prezentując bezbłędne strzelanie. Rywalizację zakończyła na 11. miejscu. Daria Gembicka, mierząc się z dwiema karnymi rundami, zakończyła rywalizację na 15. pozycji.

Joanna Jakieła wywalczyła 20. miejsce, a Anna Mąka 28.

Joanna Jakieła 4. na Mistrzostwach Świata

Na Mistrzostwach Świata w Biathlonie Letnim w słowackim Osrblie, odbyły się super sprinty.

Joanna Jakieła pokazała znakomitą formę i determinację, zdobywając czwarte miejsce w rywalizacji super sprintu kobiet. Jej szybkość na trasie oraz celność sprawiły, że mogła stanąć na najwyższym miejscu tuż za podium. Trzy niecelne strzały były jedynym elementem, który oddzielał ją od jeszcze lepszego wyniku. Do medalu zabrakło jej ledwie 10 sekund.

Natalia Sidorowicz z trzema rundami karnymi wywalczyła 15. miejsce. Anna Mąka stanęła w obliczu siedmiu karnych rund na strzelnicy, zajmując 20. miejsce. Daria Gembicka zakończyła rywalizację na 24. pozycji. Kamila Cichoń odpadła w eliminacjach.

Dwie Polki w top 6 na MŚJ

Sprinty juniorek na Mistrzostwach Świata w Biathlonie Letnim w Osrblie.

Najlepszą Polką okazała się Barbara Skrobiszewska, która zajęła 5. miejsce. Miała do pokonania dwie karne rundy karne, a do podium zabrakło jej niespełna trzydzieści sekund. Na 6. miejscu uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec, która również na strzelnicy nie trafiła dwóch strzałów.

W pierwszej dwudziestce znalazły się także Emila Zasadna oraz Zuzanna Sadownik. Biathlonistki zajęły kolejno 15. oraz 20. miejsce.

Ostatni dzień MŚ w biathlonie letnim

W niedzielę (27.08) na Mistrzostwach Świata w biathlonie letnim w Osrblie odbyły się biegi pościgowe oraz mass starty.

Pierwsze na stracie biegu pościgowego pojawiły się juniorki. Najwyższą 4. lokatę wywalczyła Anna Nędza-Kubiniec, startująca z szóstego miejsca. Polka miała do przebiegnięcia cztery rundy karne. Tuż za nią, swoją 5. pozycję utrzymała Barbara Skrobiszewska, która na strzelnicy nie trafiła trzech strzałów. Emila Zasadna zajęła 19. miejsce, a Zuzanna Sadownik 26.

W biegu pościgowym juniorów z 23. na 6. miejsce awansował Jan Guńka. Nie trafił pięciu strzałów na dwadzieścia możliwych. Konrad Badacz startował z dwudziestego miejsca, a na metę dobiegł na 8. pozycji. Polak musiał przebiec trzy rundy karne. Marcin Zawół zajął 18. lokatę, a Fabian Suchodolski 23.

W południe odbył się mass start seniorów, do którego zakwalifikował się Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak z trzema karnymi rundami, wywalczył 19. miejsce.

W biegu masowym kobiet, mieliśmy okazję oglądać poczynania wszystkich naszych reprezentantek. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Kamila Cichoń. Bezbłędne strzelanie pozwoliło jej zająć 13. miejsce. Cztery lokaty niżej znalazła się Joanna Jakieła, która przebiegła 750m (pięć rund karnych) więcej. Natalia Sidorowicz, Daria Gembicka, Anna Mąka zajęły kolejno 23., 25., 29. miejsce.