INNEZIMOWE

Biathlon i biegi narciarskie. Dwa brązowe medale dla polskich sportowców na wojskowych MŚ

Wojskowe mistrzostwa świata

Izabela Marcisz w biegach narciarskich zdobyła drugi medal w tym sezonie.

Na wojskowych mistrzostwach świata wywalczyła brąz.

W biegu na 10 km techniką dowolną Polka była trzecia w szwedzkim Boden.
Pierwsza była Niemka Victoria Carl, a druga Francuzka Flora Dolci.

Polska biegaczka narciarska jeszcze w obecnym sezonie była druga w młodzieżowych mistrzostwach świata w Whistler.

To kolejny krążek na tych mistrzostwach. Wcześniej Anna Mąka, Kamila Żuk, Joanna Jakieła w klasyfikacji drużynowej w biathlonowym sprincie także zdobyły brązowy medal.

3. miejsce zespołowo dla Polek w biathlonie

Złote medale Wojskowych Mistrzostw Świata konkurencji biathlonowego sprintu powędrowały do Andrejsa Rastorgujevsa z Łotwy oraz Lisy Theresy Hauser z Austrii. Najlepszy występ z reprezentantów Polski zanotowała Anna Mąka, która zajęła siódme miejsce. Polki w klasyfikacji zespołowej zajęły trzecie miejsce.

Na siódmym miejscu z jedną karną rundą zawody ukończyła Anna Mąka. W klasyfikacji zespołowej Biało-Czerwone wywalczyły trzecie miejsce, a do tego wyniki pod uwagę wzięto również czasy Joanny Jakieły (3 karne rundy, 12. miejsce) oraz Kamili Żuk (4 karne rundy, 22. miejsce). Na starcie była również Magdalena Gwizdoń, która po dwóch niecelnych strzałach w uplasowała się na 24. pozycji. Drużynowo najlepsze były Francuzki (Botet, Jeanmonnot, Chevalier), które pokonały drugie Austriaczki o zaledwie pół sekundy.

Przed Paniami startowali mężczyźni, a tam bardzo zbliżone czasy uzyskali Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Wojciech Skorusa. Sklasyfikowani zostali odpowiednio na 27. i 28. miejscu. Nędza-Kubiniec spudłował dwukrotnie, z kolei Skorusa biegał trzy karne rundy – tak jak Tomasz Jakieła, który uplasował się na 35. Pozycji. Drużynowo Polacy zajęli dziesiąte miejsce. Pierwsi byli Francuzi, drudzy Austriacy, a trzecie miejsce wywalczyli Ukraińcy.