POLITYKAPOLSKAŚWIAT

Bezpieczeństwo, Ukraina i współpraca polsko–brytyjska. Andrzeja Duda rozmawiał z Borisem Johnsonem

Warszawa

Bezpieczeństwo, Ukraina i współpraca polsko–brytyjska to główne tematy spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Borisa Johnsona.

– Polska i Wielka Brytania mają bardzo jasne i bliskie sobie stanowisko w sprawach bezpieczeństwa – komentuje szef BPM Jakub Kumoch.

10 lutego prezydent Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Borisa Johnsona.

Prezydent Andrzej Duda oraz premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Boris Johnson (fot. KPRP)

Głowy obu krajów rozmawiali w cztery oczy, wcześniej odbyły się rozmowy plenarne.

– Przekaz jest bardzo jasny: Polska i Wielka Brytania są krajami, których nie dzieli praktycznie nic w ocenie sytuacji wokół Ukrainy – są zwolennikami odstraszania, silnej reakcji, bardzo odpowiedzialnie podchodzą do struktury bezpieczeństwa w Europie – mówi Jakub Kumoch. To spotkanie dwóch doskonale rozumiejących się państw – podkreśla.

Prezydent Andrzej Duda oraz premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Boris Johnson (fot. KPRP)

– Wielka Brytania to jeden z naszych głównych najbliższych partnerów i sojuszników w NATO – mówił szef BPM jeszcze przed wizytą brytyjskiego premiera w Warszawie.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button