FESTIWALEKONCERTY

Bestialski rock. GWAR na Pol’and’Rock Festival 2022

28. Pol'and'Rock Festival

Amerykańska kapela GWAR wystąpi na 28. Pol’and’Rock Festival.

Koncerty, które wyglądają jak rozgrywające się na żywo sceny z groteskowych horrorów i międzyplanetarnych walk między armiami pozaziemskich potworów, do których często dołączają karykaturalnie przedstawione postaci z ziemskiej historii i współczesności oraz mocna muzyka z pogranicza hard rocka i metalu to znaki rozpoznawcze kapeli GWAR.

GWAR powstał w 1984 roku w amerykańskim mieście Richmond i od samego początku działalności charakteryzował się ekstrawaganckimi kostiumami, które przywodzą na myśl groteskowe postaci z gier komputerowych i bohaterów koszmarów sennych. GWAR nie stroni od kontrowersji, skutecznie budując wizerunek członków kapeli jako intergalaktycznych barbarzyńców. Występy zespołu epatują przerysowanymi, inscenizowanymi aktami przemocy, a publiczność musi liczyć się z tym, że zostanie opryskana strumieniami sztucznej krwi lub innych płynów ustrojowych. Stałym elementem występów amerykańskiej formacji są rytualne tortury, którym członkowie zespołu poddają znane postaci z różnych stref życia publicznego: polityków, liderów religijnych, celebrytów, muzyków.

Z kolei teksty piosenek tych weteranów sceny metalowej są dosadne, sarkastyczne, często naładowane polityczną satyrą, odnoszą się do tematów związanych z przemocą, wyśrubowanym seksualnym humorem i tematami, które celowo szokują publiczność i krytyków. Z tego względu muzyka kapeli często określana jest mianem shock rock, jednak w istocie styl kapeli GWAR to połączenie thrash metalu, hard rocka i heavy metalu.

GWAR ma na koncie 15 płyt studyjnych, liczne nagrania video (w tym nominowany do Grammy teledysk Phallus in Wonderland z 1992 roku) oraz książki, komiksy, gry planszowe, wyroby alkoholowe, i wiele innych. Od 2009 roku kapela organizuje i użycza swojego patronatu festiwalowi muzycznemu. Goście festiwalu Gwar-B-Q mogą pogrillować, zrobić zakupy na rockowych stoiskach i odwiedzić dom strachów. Najnowsza płyta formacji, czyli The New Dark Ages zaplanowana jest na początek czerwca 2022 roku, więc fani szokująco dobrego grania kapeli GWAR będą mogli przekonać o sile rażenia ich muzyki na żywo i przekonać się ja na żywo brzmi najnowszy materiał przygotowany przez bestie z zespołu GWAR.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button