MOTOSPORT

Belgia. Karol Basz wystartuje w legendarnym wyścigu Spa 24h

Tor Spa-Francorchamps

To będzie niezwykły moment dla polskich kibiców sportów motorowych.

Karol Basz, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców, wystartuje w legendarnym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps w Belgii. Polak pojedzie w zespole wspieranym przez markę Lamborghini.

Karol Basz to pierwszy w historii polski kartingowy mistrz świata z 2015 roku, który od tego triumfu wciąż powiększa listę sukcesów. W 2018 roku krakowianin rozpoczął starty w zawodach Gran Turismo, gdzie od samego początku pokazywał swój ogromny talent i umiejętności. W ciągu ostatnich dwóch lat triumfował w takich seriach jak m.in. GT Open, Lamborghini Super Trofeo, Mistrzostwa Włoch GT, czy też – po raz kolejny – został mistrzem świata wygrywając Lamborghini World Finals.

W tym sezonie Basz jest w świetniej formie. Oprócz 24 godzinnego wyścigu w Spa, Karol startuje w Mistrzostwach Włoch GT, również w zespole VSR Supperted by Lamborghini, zajmując pozycję lidera klasyfikacji oraz w GT Open wraz z zespołem Olimp Racing, gdzie również zajmuje pozycję lidera w klasyfikacji klasowej.

– Start w Spa był jednym z moich marzeń i niezwykle się cieszę, że uda mi się je zrealizować. Ostatnie lata to ogrom ciężkiej pracy, która przynosi teraz efekty i zostaje doceniona m.in. przez Lamborghini. Włoska marka postawiła właśnie na mnie i zrobię wszystko, żeby jej nie zawieść. Trzeba jednak pamiętać, że w tak długich wyścigach nie liczy się szybkość, a równe tempo i unikanie problemów. Ja na pewno dam z siebie wszystko, a przygotowany będę idealnie, bo w ten sam weekend będę brał udział jeszcze w wyścigach Lamborghini Super Trofeo – mówi Karol Basz przed weekendem w Belgii.

Karol Basz (fot. org.)

To właśnie z inicjatywy włoskiego producenta supersamochodów Polak pojawi się na starcie 24-godzinnego wyścigu w Belgii.

– Cieszymy się z tego, że Karol weźmie udział w Total 24h of Spa razem z ekipą VSR. Dążyliśmy wspólnie do tego celu, ponieważ nieustannie staramy się rozwijać kariery najlepszych kierowców wyścigowych, począwszy od Karola, który jest mistrzem świata Super Trofeo – mówi Giorgio Sanna, szef Lamborghini Squadra Corse.

Przygotowaniem samochodu zajmie się ekipa VSR, z którą Basz się doskonale zna i z którą odnosił największe sukcesy. Wsparcia natomiast będą udzielać im inżynierowie z fabryki Lamborghini, którzy brali udział przy budowie samochodu. Ta wiedza z pewnością będzie niezwykle cenna w trakcie wyścigu Spa 24h.

Weekend w Spa dla uczestników wyścigu rozpoczął się już zresztą w środę, gdy każda z sześćdziesięciu sześciu zgłoszonych załóg wzięła udział w oficjalnej paradzie w centrum miasta. Oprócz akcji na torze przewidziano także masę atrakcji dodatkowych, takich jak koncerty, pokazy sztucznych ogni, czy też zawody e-sportowe. Sam wyścig rozpocznie się zaś w sobotę o godz. 16.45 i potrwa dokładnie dwadzieścia cztery godziny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button