PIŁKA NOŻNA

Barcelona najlepsza w Lidze Mistrzów kobiet. Hiszpańskie zawodniczki rozgromiły Chelsea

Chelsea FC v FC Barcelona - UEFA Women's Champions League Final 2021

Barcelona zdobyła cztery bramki w pierwszej połowie meczu, zdobywając pierwszą w historii koronę Ligi Mistrzów UEFA Kobiet.

Chelsea FC – UEFA Women’s Champions League Final 2021 (fot. Boris Streubel – UEFA/UEFA via Getty Images)

Barcelona Femini stworzyła rewelacyjny pokaz, dzięki czemu wygrała w finale przeciwko Chelsea w Göteborgu. Stała się ósmą ekipą spośród różnych zwycięzców tego turnieju.

Zawodniczki Blaugrany rozgromiły damską drużynę Chelsea The Blues. To także pierwsza drużyna, która zdobyła dla Hiszpanii taki tytuł.

Chelsea – Barcelona (fot. Lukas Schulze – UEFA/UEFA via Getty Images)

Chelsea – Barcelona 0:4

Chelsea: Berger; Carter, Bright, Eriksson, Charles; Leupolz (Reiten 46), Ingle, Ji (Cuthbert 73); Kirby, Harder, Kerr (England 73)

Barcelona: Paños; Torrejón (Crnogorčević 82), Guijarro, María León, Ouahabi (Serrano 82); Bonmati, Hamraoui, Putellas (Losada 71); Graham Hansen (Caldentey 62), Hermoso (Oshoala 72), Martens