MOTOSPORT

Baja Portalegre 2019. Kuba Przygoński powalczy o zwycięstwo

Baja Portalegre 2019

Kuba Przygoński i Timo Gotschalk mają przed sobą ostatni występ w tym roku.

Polacy zajmują 3. pozycję w Pucharze Świata w rajdach Baja z minimalną stratą do lidera i w Portugalii powalczą o tytuł. Zwycięzców wyłonią piątkowe i sobotnie odcinki specjalne.

Przygoński i Gottschalk wystąpią w ostatniej rundzie cyklu po bardzo udanym starcie w Jordan Baja. Dzięki zwycięstwu w tym rajdzie, załoga ORLEN Team zminimalizowała swoją stratę do Władimira Wasiliewa i Orlando Terranovy do odpowiednio 3 i 2 punktów. Oznacza to, że kolejność na mecie Baja Portalegre wyznaczy również kolejność na podium Pucharu Świata.

– Przed nami najważniejsze starcie. Ścigaliśmy się cały sezon, a wszystko zostanie rozstrzygnięte na ostatnich zawodach. Sytuacja w klasyfikacji oznacza, że każdy z nas może wygrać, ale każdy może też zająć 3. pozycję. Naszym celem jest jak najlepsza jazda, zwycięstwo z chłopakami i wygranie Pucharu Świata. Nie będzie to łatwe zadanie, bo zawody są dosyć skomplikowane – powiedział przed startem Kuba Przygoński.

Rajd rozpocznie się piątkowym prologiem na dystansie 5,35 km. Jeszcze tego samego dnia zawodnicy pokonają odcinek specjalny od długości 80 km. W sobotę kierowcy zmierzą się na finałowym, najdłuższym oesie liczącym 350 km.

– Ścigałem się tu bardzo dawno temu, jeszcze na motocyklu. Nie znam zbyt dobrze tych zawodów, więc będziemy musieli trochę improwizować. Na pewno damy z siebie wszystko, musimy też podjąć ryzyko. Liczymy na dużo szczęścia, bo będziemy jechali na granicy możliwości naszych i samochodu – dodał Przygoński.

Polscy kierowcy, podobnie jak Orlando Terranova, pojadą w Baja Portalegre Mini John Cooper Works Rally, Władimir Wasiliew zasiądzie za kierownicą Toyoty Hilux.

Czołówka Pucharu Świata FIA w rajdach Baja przed ostatnią rundą:

1. Władimir Wasiliew, 112 punktów
2. Orlando Terranova, 111
3. Kuba Przygoński, 109
4. Martin Prokop, 65

Baja Portalegre 2019

Piątek:

Prolog: 4,66 km

Odcinek specjalny: 69,03 km

Sobota:

Odcinek specjalny: 193,57 km

Odcinek specjalny: 191,74 km

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button