REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski! Kinga Rajda i Piotr Żyła mistrzami Polski! [ZDJĘCIA]

Drużynowy mistrz Polski i indywidualni mistrzowie Polski w skokach narciarskich

12 października 2019 roku wieczorem na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn.

Złote medale krajowego czempionatu na skoczni normalnej (HS-104) wywalczyli Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Piotr Żyła, który reprezentuje barwy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Za nami wspaniałe zawody i piękna walka o tytuł mistrza i mistrzyni Polski w skokach narciarskich.

Piotr Żyła mistrzem Polski! (fot. Anna Karczewska/PZN)

Złoto w konkursie indywidualnym wywalczył Piotr Żyła, który w serii finałowej wylądował na 111 metrze. Natomiast w pierwszej próbie uzyskał 100 metrów.

Obok Żyły na podium stanęli reprezentanci klubu KS Eve-nement Zakopane. Tytuł wicemistrzowski zdobył Kamil Stoch (97,5 i 101 m), a brązowy medal zgarnął Stefan Hula (95,5 i 107 m).

Kinga Rajda ze złotem! (fot. Anna Karczewska/PZN)

Bezkonkurencyjną mistrzynią Polski została natomiast Kinga Rajda. Zawodniczka Sokoła Szczyrk lądowała najdalej ze wszystkich uczestniczek konkursu i po skokach na odległość 91 oraz 93,5 metra wywalczyła złoto Letnich Mistrzostw Polski.

Podium mistrzostw Polski (fot. Anna Karczewska/PZN)

Srebrną medalistką została Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u (88 i 93 m). Natomiast po brąz sięgnęła Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (88,5 i 91,5 m).

W tegorocznych Letnich Mistrzostwach Polski w Szczyrku wystartowało 83 zawodników oraz 12 zawodniczek. Na starcie zobaczyliśmy liczną grupę reprezentantów Norwegii.

AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski (fot. Anna Karczewska/PZN)

AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski!

Reprezentanci klubu AZS Zakopane zostali mistrzami Polski w konkursie drużynowym.

Złoto dla klubu z Zakopanego wywalczyli: Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot.

Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko i Tomasz Pilch.

Natomiast brązowe medale zdobyli skoczkowie z klubu TS Wisła Zakopane – Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Adam Niżnik i Dawid Kubacki.

Po trzech latach przerwy skoczkowie narciarscy powrócili do walki o medale krajowego czempionatu w konkursie drużynowym. Zbyt silny wiatr pokrzyżował plany organizatorom zawodów i w sobotę na Skalitem rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Tytułu mistrzowskiego bronili reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy ponownie okazali się najlepsi w „drużynówce”. Walkę o złoto rozpoczął Mateusz Gruszka, który uzyskał 97 metrów. W drugiej grupie zawodników skakał Krzysztof Leja (94,5 metra), a w trzeciej, pochodzący z Dzianisza, Andrzej Stękała (98,5 m). Kropkę nad „i” postawi Maciej Kot, który oddał skok na odległość 91,5 metra.

Wicemistrzami Polski w drużynie zostali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy skakali równo i daleko, i ku zaskoczeniu wszystkich stanęli na drugim stopniu podium. Artur Kukuła skakał jako pierwszy i uzyskał 93,5 metra. Następnie na 102 metrze wylądował Bartosz Czyż. Szymon Jojko skoczył 98,5 metra, a kończący rywalizację Tomasz Pilch lądował na 99 metrze.

Na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z klubu TS Wisła Zakopane. Jako pierwszy skakał Klemens Murańka, który oddał skok na odległość 94,5 metra. Następnie skakał Dawid Jarząbek, który uzyskał 89 metrów. W trzeciej grupie zawodników do walki przystąpił Adam Niżnik, który uzyskał 92,5 metra. Natomiast brązowy medal dla TS Wisły Zakopane przypieczętował Dawid Kubacki, który wylądował na 89 metrze.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button