OLSZTYN

Awantura na drodze. Kierowca został potrącony i zmarł

Warmińsko-mazurskie

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tak też stało się podczas minionego weekendu, gdzie jedno zdarzeń zakończyło się tragicznie.

Nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Lasecznie (woj. warmińsko-mazurskie). Według ustaleń funkcjonariuszy 22–latek kierujący samochodem ciężarowym mercedes zatrzymał się, aby porozmawiać z 59–latkiem.

W trakcie rozmowy doszło do szarpaniny na DK 16. 59–latek został potrącony przez nadjeżdżający samochód osobowy renault. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali 22–latka, który kierował samochodem ciężarowym i osadzili go w policyjnej celi. Mundurowi wstępnie ustalili, że mężczyzna jechał samochodem, znajdując się pod wpływem marihuany, meta amfetaminy i kokainy.

22–latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Grudziądza zarzutu zabójstwa, a Sąd Rejonowy w Iławie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 22–latka na trzy miesiące.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button