KONCERTY

Anti-Flag na jedynym koncercie w Polsce

Anti-Flag w Warszawie

Anti-Flag, amerykańska legenda punk-rocka, na jedynym koncercie w Polsce.

Formacja zagra 26 stycznia w warszawskim klubie Proxima.

Anti-Flag to jeden z najdłużej działających punkowych zespołów na świecie. Blisko 3 dekady ich twórczości przyniosły 11 albumów studyjnych i uczyniły z nich ikonę w swojej kategorii muzycznej. Od 20 lat skład formacji niezmiennie zasilają Justin Sane, Chris Head, Chris No. 2 oraz Pat Thetic.

Jednak formacja słynie nie tylko ze świetnych gitarowych riffów i punkowej energii. Działalność Anti-Flag od zawsze łączyła się również z mocnymi tekstami i politycznym przesłaniem, a także wsparciem ruchów społecznych i ekologicznych. Swoje poglądy manifestują od lat. „Anti-Flag oznacza sprzeciw wobec wojny. Anti-Flag oznacza, że zwykli ludzie świata radzą sobie lepiej w pokoju. Oznacza też zjednoczenie przeciw korporacyjnej chciwości, która krzywdzi miliony ludzi na świecie dla zysku garstki najbogatszych. Anti-Flag oznacza walkę z bezmyślnym nacjonalizmem. Anti-Flag oznacza jedność”, tłumaczyli podczas promocji albumu „A New Kind of Army”.

Koncerty na nadchodzącej trasie będą również okazją do zagrania świeżego materiału. „Nie możemy się doczekać, żeby zaprezentować Wam nasz nowy album”, mówią członkowie grupy. Jednocześnie podkreślają, że nadchodzące wydawnictwo będzie również naładowane treściami politycznymi. „Żyjemy w czasach, kiedy mniejszości są jeszcze bardziej spychane na margines i wyrzucane ze społeczeństwa, a samo ich istnienie staje się prawie nielegalne. (…) Teraz jest czas, kiedy powinniśmy się zjednoczyć i walczyć z niesprawiedliwością”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button