ŚWIAT

Andrzej Duda na szczycie ekonomicznym w Davos. Polski pawilon

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Andrzej Duda zainaugurował działalność polskiego pawilonu w Davos, który jest realizacją idei przedstawionej przez prezydenta rok temu.

– Jesteśmy aktywni w Davos, staramy się zachęcać do inwestowania w Polsce, a jednocześnie prezentować Polskę jako kraj otwarty, świetnie się rozwijający, który ma doskonałe wyniki gospodarcze – przekonywał prezydent.

Odwiedzający będą mogli wymienić poglądy na temat sukcesu gospodarczego Polski z ostatnich lat oraz wyzwań wciąż stojących przed naszą gospodarką. Podyskutować o globalnych trendach, takich jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia czy sztuczna inteligencja. Tam też odbywać się będą spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowane zwiększaniem swojej ekspozycji na Polskę.

Andrzej Duda odbył szereg rozmów biznesowych z kadrą kierowniczą największych światowych firm, takich jak Procter&Gamble czy chińska firma z zakresu elektromobilności Sokon Group.

Spotkał się również z Prezesem World Economic Forum, Klausem Schwabem czy twórcą systemu start-upów w Izraelu. Odbył także rozmowę z Królem Belgów.

Dyskutowano między innymi o rozwoju inwestycji w Polsce, a także współpracy obejmującej badania nad nowymi technologiami.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button