CIEKAWOSTKI

Andrzej Bargiel ambasadorem Fundacji „Sportowcy Dzieciom” [ZDJĘCIA]

Andrzej Bargiel

Fundacja „Sportowcy Dzieciom” z nowym ambasadorem.

Andrzej Bargiel w tym roku stał się najpopularniejszym sportowcem nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Jako pierwszy w historii skialpinista zjechał na nartach ze szczytu góry K2!

W piątkowe południe w idealnym miejscu jak przystało na Andrzeja, tj. pod krakowskim Kopcem Kościuszki (w końcu ma on wysokość 330,14 m n.p.m.) odebrał tytuł Honorowego Ambasadora z rąk Dariusza Mroza z Fundacji Sportowcy Dzieciom

O samej wyprawie na K2

Okazało się, że sam zjazd trwał 2 godziny, zaś całość aż 5 godzin (a nie jak inni podawali 7-8). Było to związane z częstym odsyłaniem drona do bazy, gdyż bateria w nim na tej wysokości szybko wyczerpywała się. Wkrótce światło dzienne ujrzy film zmontowany m.in. z tego latającego pojazdu.

Andrzej Bargiel próbował rok wcześniej zaatakować drugi pod względem wysokości szczytu Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.). Niestety z powodów atmosferycznych musiał przesunąć zjazd na nartach na późniejszy termin (czyli na ten rok).

O Andrzeju

Małopolanin ma wielką wolę do przezwyciężania niedogodności, ma to zapisane w genach. Zawdzięcza to swoją ciężką pracą, wytrwałością. Posiada niesamowite predyspozycje organizmu do olbrzymiego wysiłku biegowego w warunkach górskich oraz wyczerpujących treningów wytrzymałościowych.

Na razie nie myśli o następnych wyprawach, czy innych działalnościach. Samo przyjdzie jak twierdzi. Pomimo tego nie chce zdradzić swoich planów.

Pomiędzy wejściami na kolejne góry i zjazd z nich, Andzrej swój czas „uzupełnia” m.in. zamiłowaniem do rajdów samochodowych.

Ma dziesięcioro rodzeństwa. Jest pierwszym człowiekiem w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak.

O samej konferencji

Andrzej Bargiel razem z dziećmi z Zespołu Szkół w podkrakowskich Stanisławicach pokonali dwa kopce: Piłsudskiego i Kościuszki.

Ponad dwugodzinna wyprawa była niezwykłym przeżyciem dla tych młodych ludzi. Oprócz przekonania się do sportu mogli zadawać mnóstwo pytań Andrzejowi.

W trakcie przechadzki i podczas konferencji dzieci pytały o samą wyprawę; jakie miał oceny w szkole; o jego liczne rodzeństwo; jakie lubił szkolne przedmioty; czy mama się o niego martwi; co jest bardziej strome, kopiec Kościuszki czy K2?

Himalaista stwierdził, iż lubił uczyć się geografii, historii czy biologii oraz najbardziej uwielbiał chodzić na wf. Choć nigdy nie miał świadectwa z czerwonym paskiem to dla niego szkoła była czymś co musiał skończyć.

Jego ojciec nie pochwalał sportu, bo dla niego było to czymś nieistotnym. Nawet po zdobyciu K2 kazał mu jechać traktorem zwozić siano z pola. Zaś mamie nie opowiada o swoich planach, by nie denerwowała się.

O Fundacji Sportowcy Dzieciom

Fundacja promuje ideę sportu wśród dzieci.

Ambasadorami są m.in.

Kamil Stoch – skoki narciarskie

Jerzy Janowicz – tenis

Paweł Zatorski – siatkówka

Anita Włodarczyk – rzut młotem

Adam Kszczot – 800 m

Kamila Lićwinko – skok wzwyż

Tadeusz Błażusiak – super enduro

Sebastian Kawa – szybowce

Michał Wieczorek – lotnictwo

Od nas

Na zorganizowanej konferencji „w tych pięknych okolicznościach przyrody” przybyło… byliśmy tylko my i drugi ogólnopolski portal informacyjny. Czyżby nagle zainteresowanie tym wyczynem zmalało do zera?! Wstyd, że uznające się za media pseudostronki, czy największe ogólnopolskie nie pofatygowały się, by poinformować o tak szczytnym celu jakim jest owa fundacja. Np. media związane z obecną władzą potrafią przybyć na nieistotne wydarzenia i są tam pierwsze ,a tutaj… W trakcie i po akcji związanej z K2 wiele/u relacjonowało, a teraz? Ledwo minęły 2 miesiące i….

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button