WARSZAWA

Noc Wieżowców 2018. Zobacz stolicę nocą z najwyższych budynków

Noc Wieżowców w stolicy

Już 29 września powróci jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Warszawie.

Trzeci raz warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać Warszawę nocą z najwyższych budynków w mieście. Noc Wieżowców to jedyne takie wydarzenie na świecie.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Dwóch miłośników Warszawy postanowiło udostępnić najwyższe piętra wieżowców. Nikt się wtedy nie spodziewał, że do udziału w wydarzeniu zgłosi się 45.000 osób! W ramach konkursów fotograficznych wybrano 1.500 szczęśliwców, którzy odwiedzili w sumie aż 11 wysokościowców.

Warszawa z wysokości po raz drugi

W październiku 2016 roku wieżowce przejęły kontrolę nad nocną Warszawą po raz drugi. W wydarzeniu objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy wzięło udział 18 inwestycji, w tym: Błękitny, Central Tower, Cosmopolitan, Eurocentrum, Hilton, Intercontinental, Intraco, Marriott/Panorama Sky Bar, Millenium/Level 27, Novotel, Pałac Kultury i Nauki, Q22, Rondo 1, Warsaw Spire, Westin, Warsaw Trade Tower, Zebra Tower, Złota 44. Ponad dwukrotnie – do 3.500 – zwiększyła się również liczba uczestników wydarzenia. W sumie chęć udziału w obu edycjach wyraziło 25.000 tysięcy osób. Druga edycja Nocy Wieżowców znalazła się w przekazach medialnych ponad 700 razy!

Noc Wieżowców po raz trzeci

Tegoroczna edycja Nocy Wieżowców przyniesie sporo niespodzianek. Na liście budynków, które biorą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, pojawią się dobrze znane mieszkańcom Warszawy wieżowce, ale są wśród nich również debiutanci. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć panoramę stolicy z okien hotelu Holiday Inn Warsaw City Centre. Gospodarze przygotowali dla uczestników ponadto Happy Hour w barze.

Kolejną niespodziankę przygotował hotel Westin. Każdy uczestnik otrzyma kupon 1+1 na drinka oraz dodatkowo za opublikowanie zdjęcia z baru na Instagramie z odpowiednimi # otrzyma voucher do wykorzystania przy następnej wizycie.

W wieżowcu Warsaw Trade Tower zaś goście będą mogli zobaczyć Warszawę w najdrobniejszych szczegółach przez lornetki i lunety.

Podczas Nocy Wieżowców zadebiutuje również hotel Leonardo Royal Hotel Warsaw (JM Tower), kompleks biurowy Generation Park oraz Hotel Europejski z niesamowitym widokiem na skyline i plac Piłsudskiego. Ciekawostką będzie możliwość odwiedzenia po raz ostatni przeznaczonego do rozbiórki wieżowca Ilmet przy rondzie ONZ. Budynek w przyszłości zastąpi ponad 188 metrowa wieża.

Najświeższe informacje na temat Nocy Wieżowców można znaleźć w wydarzeniu na facebooku http://bit.ly/NocWiezowcow2018.

Wydarzenie odbędzie się 29.09.2018 w godzinach 18:00-23:59.

NOC WIEŻOWCÓW to najprawdopodobniej jedyne takie na świecie wydarzenie dla pasjonatów fotografowania, podziwiania panoram z najwyższego poziomu, fanów odwiedzania miejsc, które na co dzień są niedostępne oraz oczywiście miłośników Warszawy.

Centrum wyłaniające się znad placu Bankowego (fot. org.)

Na liście do odwiedzenia będzie kilkanaście budynków, takich jak:

Cosmopolitan
Eurocentrum Office Complex
Intercontinental Warszawa
Intraco
Ilmet
Generation Park
Novotel
Rondo 1
Warsaw Spire
Prosta Tower
Warsaw Trade Tower
Złota 44
Holiday Inn Warsaw City Centre
Hotel Europejski
Leonardo Royal Hotel Warsaw (JM Tower)
Westin
Błękitny Wieżowiec
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button