MOTOSPORT

Andalucia Rally 2021: sześć „rolek” i cztery podia Domżały. Nasser Al-Attiyah pierwszy

Rajd Andaluzji

Aron Domżała i Maciej Marton ukończyli Andalucia Rally mimo dachowania na pierwszym etapie zmagań.

Polska załoga wróciła na trasę, ale otrzymała wysoką karę czasową i nie liczyła się już w walce o zwycięstwo. Mimo okoliczności duet zanotował nie tylko zwycięstwo w prologu, ale też na drugim etapie.

To był powrót do ścigania po pięciu miesiącach przerwy. Aron Domżała i Maciej Marton doskonale rozpoczęli rywalizację w Andalucia Rally, wygrywając prolog w kategorii T4. Kolejnego dnia, poważny błąd sprawił, że załoga wypadła z trasy i sześciokrotnie rolowała. Mimo to stawiła się na starcie drugiego etapu i już do końca zmagań dyktowała tempo w czołówce.

Andalucia Rally 2021. Aron Domżała i Maciej Marton (fot. pras.)

Domżała i Marton rozpoczynali prolog, jako zwycięzcy ostatniej edycji Rajdu Andaluzji. Jak na faworytów przystało pewnie wygrali, wybierając dogodną pozycję startową na pierwszy, długi dzień zmagań. Niedługo po starcie polska załoga pożegnała się jednak z marzeniami o zwycięstwie.

– Popełniłem błąd. Wypadliśmy z trasy i sześciokrotnie rolowaliśmy. Uszkodziliśmy zbyt wiele elementów, żeby móc kontynuować ściganie. Byłem na siebie bardzo zły, bo to był głupi błąd. Na całe szczęście nasz niezawodny serwis doprowadził Mavericka do używalności i mogliśmy kolejnego dnia znów podjąć walkę. Już nie o zwycięstwo, ale cenne doświadczenia – relacjonował Aron Domżała.

Walka rzeczywiście rozgorzała na dobre, bo Domżała z Martonem, pełni ambicji i sportowej złości, docisnęli pedał gazu i pewnie wygrali drugi etap rajdu. Na kolejnych dwóch prym wiódł Amerykanin Austin Jones, jednak polski duet nie ustępował im kroku i meldował się na mecie tuż za plecami kolegi z zespołu.

– Skupiliśmy się na zbieraniu doświadczeń i ustawieniu samochodu. Dzięki temu na trzecim etapie czuliśmy się na trasie naprawdę dobrze. Auto prowadziło się zdecydowanie lepiej – jechaliśmy szybciej i bezpieczniej. Tegoroczna edycja Andalucia Rally była dla nas trochę pechowa. Jesteśmy jednak szczęśliwi, bo wypadliśmy z drogi i sześciokrotnie rolowaliśmy, a mimo to jesteśmy cali. Co więcej wróciliśmy na trasę i po drodze wygraliśmy etap – podkreślił na mecie Aron Domżała.

Teraz załogę Can-Am’a czeka dłuższy odpoczynek. Aron Domżała i Maciej Marton ponownie wsiądą do Mavericka podczas rajdów pustynnych, które w kalendarzu zaplanowano na okres jesienny. Te starty będą przede wszystkim częścią przygotowań do kolejnej edycji Rajdu Dakar w styczniu 2022 roku.

Aron Domżała i Maciej Marton zajęli czwarte miejsce w grupie T4.

Andalucia Rally 2021. Aron Domżała i Maciej Marton (fot. pras.)

Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel wygrali Rajd Andaluzji

W drugiej edycji rajdu załoga Toyoty pokonała swoich rywali.

2. ANDALUCIA RALLY

1. Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux 10:22.49
2. Carlos Sainz/Lucas Cruz (E) Mini John Cooper Works Rally +53
3. Yazeed Al-Rajhi/Dirk von Zitzewitz (SA/D) Toyota Hilux +11.26
4. Erik van Loon/Sébastien Delaunay (NL/F) Toyota Hilux +22.37
5. Mattias Ekström/Emil Bergkvist (S) Mini John Cooper Works Buggy +31.14
…..

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button