LOTNICZE NEWSY

American Airlines po raz pierwszy w Polsce. Bezpośrednie rejsy do Chicago

American Airlines w Polsce

Od maja przyszłego roku w letniej siatce połączeń Kraków Airport znajdzie się oferta amerykańskich linii lotniczych American Airlines.

Przewoźnik oferuje połączenie z Krakowa do Chicago (ORD) pięć razy w tygodniu. Trasa obsługiwana będzie Boeingami 787-8.

„Dzisiejsza decyzja American Airlines to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski na rynku amerykańskim. Kolejne, po już funkcjonujących połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Dobrze wykształceni i przedsiębiorczy Małopolanie, wysoki potencjał rozwoju innowacyjności, znane na świecie centrum outsourcingu, to tylko niektóre atuty naszego regionu” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Połączenie lotnicze z Krakowa do Chicago pięć razy w tygodniu wpłynie na zwiększenie efektywności wymiany gospodarczej z USA, a tym samym – na dalszy rozwój regionu. Z nowej oferty ucieszą się również Polacy, podróżujący do swoich rodzin mieszkających w Chicago oraz podróżni wybierający ten kierunek na wyjazd turystyczny. Z roku na rok rejsy z Krakowa za Atlantyk cieszą się coraz większą popularnością.

Pierwszy lot linii American Airlines z Chicago do Krakowa zaplanowano na 7 maja 2020 r.

American Airlines: nowe trasy na przyszłe lato. Harmonogram na 2020 rok:

– Philadelphia (PHL) do Casablanki, Maroko od 4 czerwca
– Dallas-Fort Worth (DFW) to Tel Avivu, Izrael od 9 września
– Chicago (ORD) do Krakowa, od 7 maja
– Chicago (ORD) do Budapest, Węgry od 7 maja
– Chicago (ORD) do Pragi, Czechy od 8 maja

Gdy w przyszłym roku American Airlines rozpocznie rejsy do Maroka, będą to jej pierwsze loty na kontynent afrykański. Amerykański przewoźnik do Casablanki będzie latał trzy razy w tygodniu Boeingiem 757.
(własne, org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button