POLSKA

Akt oskarżenia w sprawie śmierci 3-letniej dziewczynki. Matka zadała trzy uderzenia nożem

Poznań

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała 30 grudnia 2021 roku akt oskarżenia przeciwko Magdalenie C., której zarzucono popełnienie zbrodni z art. 148 § 2 pkt 1 i 3 k.k.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło 4 maja 2021 roku w Poznaniu. W toku prowadzonego w tej sprawie śledztwa, zgromadzono obszerny materiał dowodowy obejmujący m.in. zeznania świadków i opinie biegłych. Pozwoliły one na ustalenie, że 26–letnia Magdalena C. działając z zamiarem bezpośrednim doprowadziła do śmierci swojej 3–letniej córki, dusząc ją, a następnie zadając trzy uderzenia nożem w okolice tułowia. Dowody zgromadzone w sprawie wskazują, że kobieta działała ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także w sposób przemyślany, wcześniej zaplanowany i przygotowany.

Magdalena C. przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia. Oświadczyła, że przyznaje się do czynu, ale nie do winy.

ZOBACZ TAKŻE: Poznań. Matka ugodziła dziecko nożem. 3-latka zmarła

Magdalena C. nie była wcześniej karana. Za zarzuconą zbrodnię grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia. Oskarżona pozostaje w tymczasowym areszcie od czasu zatrzymania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button