LUBLIN

Akcja „Prędkość”. Z zakazem kierowania, dwa promile i troje dzieci w samochodzie

Lubelskie

Podczas działań „Prędkość” policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 37-latka, który mając 2 promile alkoholu w organizmie kierował Citroenem mimo obowiązującego go zakazu sądu.

Ponadto samochodem jechało z nim troje dzieci w wieku od 3 do 7 lat. 21 września z policyjnego aresztu został doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Podczas całej akcji, mundurowi skontrolowali 116 pojazdów, ujawniając tyle samo wykroczeń.

Akcja „Prędkość” to część działań w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Mają one na celu podniesienie świadomości zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promowanie bezpiecznych zachowań i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nie jest żadną tajemnicą, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

Dlatego na drogach powiatu puławskiego, podobnie jak w całym województwie było wczoraj więcej patroli niż zwykle. Policjanci kontrolowali prędkość kierujących pojazdami, zwracali szczególną uwagę na ich zachowanie wobec pieszych i w rejonie przejść dla pieszych oraz eliminowali z ruchu osoby stwarzające zagrożenie nie tylko dla siebie, ale innych użytkowników dróg. Po lupą, a ściślej mówiąc w oku videorejstratora znalazły się zwłaszcza te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Podczas działań policjanci z Puław skontrolowali 116 pojazdów ujawniając 116 wykroczeń, z czego aż 111 dotyczących przekroczenia prędkości i 104 w rejonie przejść dla pieszych. 98 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 3 skierowano wnioski o ukaranie do Sądu. Dwóch kierowców wpadło jadąc bez uprawnień i jeden mimo zakazu Sądu. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i skontrolowali na trzeźwość 165 kierowców, ujawniając jednego nietrzeźwego kierowcę.

W miejscowości Kolonia Góra Puławska funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego Citroenem 37-latka z gminy Janowiec. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie nie tylko kierował samochodem, ale także przewoził nim troje dzieci w wieku od 3 do 7 lat! Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Janowiec w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, nie tylko z powodu alkoholu. Ma bowiem aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawą dzieci zajmie się Sąd Rodzinny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button