EKSTRAKLASA

Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań. Zarobki i nowy sztab

Adam Nawałka w Lechu Poznań

Adam Nawałka podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski związał się z Kolejorzem umową do 30 czerwca 2021 roku. Do nowego sztabu szkoleniowego dołączyło jeszcze pięciu trenerów.

W niedzielę wieczorem na stadionie przy Bułgarskiej doszło do spotkania Zarządu Lecha Poznań i dyrektora sportowego klubu z nowym sztabem szkoleniowym. Na jego czele stanął Adam Nawałka, były selekcjoner reprezentacji Polski.

W zespole trenerskim 61-latka znajdują się Bogdan Zając (asystent), Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Remigiusz Rzepka (koordynator sztabu przygotowania motorycznego), Andrzej Kasprzak (trener przygotowania motorycznego), Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego), Paweł Frelik (trener mentalny), a także Łukasz Siwecki i Hubert Barański (analitycy).

Trenerzy jeszcze wieczorem obejrzeli boiska treningowe, szatnię, siłownię i część przeznaczoną dla rodzin piłkarzy. Po podpisaniu kontraktów czekała ich także sesja zdjęciowa, a trener Adam Nawałka wziął udział w nagraniu, które kilkadziesiąt minut później w słuchawkach swoich telefonów usłyszeli posiadacze karnetów i uczestnicy programu LECHICI.

Miesięczna pensja nowego trenera ma wynosić 150 tys. zł. Poprzednio Nenad Bjelica zarabiał o 20 tys. zł mniej.

Adam Nawałka podpisał kontrakt z Lechem Poznań (fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl)

Wszelkie formalności zostały dopełnione zatem na dzień przed rozpoczęciem pracy z pierwszą drużyną. W poniedziałek sztab spotkał się na Stadionie Poznań już o godzinie 7:30. Pierwszy trening odbył się przed południem, potem zespół zje wspólnie obiad i spotka się na odprawie.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button