POLSKA

83% Polaków ufa WOŚP! 13 stycznia 2019 roku – niedziela niehandlowa

27. Finał WOŚP

83% respondentów darzy Orkiestrę zaufaniem.

Wizerunek emocjonalny Fundacji, opiera się przede wszystkim na otwartości do ludzi (68%), wspólnocie bycia razem (63%), aktywności (59%), zaufaniu (59%). Respondenci działalność organizacji odbierają jako pozytywną, skupioną na czynnościach opartych m.in. na radości, przyjaźni, wrażliwości, bezinteresowności.

Polacy, niezmiennie od 16 lat najbardziej ufają Fundacji WOŚP. Od 2002 roku, kiedy te badania są prowadzone m.in. przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), Orkiestra znajduje się na pierwszym miejscu pod względem zaufania wśród Polaków.

Bardzo dużym zaufaniem cieszą się również wolontariusze (80%), którzy oceniani są jako osoby entuzjastyczne, pozytywne, zaangażowane (87%), a ich poświęcony czas na działalność charytatywną jest doceniana przez 88% uczestników badania.

„Trzy lata temu nasze 85% (badania CBOS) poparcie w społecznym zaufaniu dla Fundacji wydawało się mega wyczynem, ale także konsekwentną i dobrze zorganizowaną pracą naszego zespołu oraz Polaków wspierających nas w Polsce i na świecie. Ostatnie 3 lata potrafiły także rzucić nam parę kłód pod nogi. Można powiedzieć najkrócej – łatwo nie było. Czy to podczas zimowej zbiórki, czy letniego Festiwalu. A społeczne zaufanie pod koniec tego roku według badań IQS to aż 83%. Nawet nie wiecie jak jesteśmy z tego dumni i jak daje nam to ogromne siły do tego, co robimy. Dzięki!” – skomentował Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Ideą organizacji są działania oparte na potrzebach społeczeństwa, na wspólnym działaniu i odpowiedzi na zaistniałe problemy wśród obywateli. Badania wykazują, że WOŚP jest w bardzo dużej mierze o ludziach i byciu razem – aż 89% osób uważa, że Fundacja WOŚP zmienia życie na lepsze, a 77% ocenia jej działalność, jako pozytywnie wpływającą na ich relacje z innymi.

Większość Polaków (82%) uważa, że cel Finału jest istotny, jednocześnie deklarując wsparcie niezależnie od celu, a dla 86% bardzo ważne jest, że Fundacja WOŚP wyszukuje obszary medyczne, które do tej pory są zaniedbane.

Jako najczęstsze powody wspierania WOŚP, respondenci wymienili:
„Cieszę się, że mogę komuś pomóc” – 78%
„Zbierają na bardzo potrzebne cele” – 77%
„Mam pewność, że zebrane środki zostaną dobrze wykorzystane” – 73%
„Wiem, że wydają dobrze zebrane pieniądze” – 69%

Osoby, które wsparły działania Fundacji WOŚP, chętnie angażują się także w działa innych organizacji lub bezpośrednio pomogło potrzebującej osobie (83%).

* Badanie zostało przeprowadzone przez firmę IQS, z wykorzystaniem metodologii wywiadów CAWI, na reprezentatywnej próbie Polaków, na potrzeby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Badanie zostało przeprowadzone w okresie 30.11-3.12.2018 roku.

13 stycznia 2019 roku – niedziela niehandlowa

Na wielkie serce nie ma wyznaczonych dni, wrażliwym nie jest się tylko od święta. Od życzliwości, współczucia, przyjaźni nie bierze się zwolnienia. Na robienie DOBRA każda chwila jest… DOBRA!

27. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę niehandlową – po raz pierwszy sklepy i galerie handlowe podczas orkiestrowego grania będą zamknięte. Czy boimy się niehandlowej niedzieli? Skądże! Widzimy same zalety wyjścia z domu w styczniową niedzielę – nie zamykamy się na pomoc i siebie – możemy więcej czasu spędzić razem!

Galerie handlowe udostępniają przestrzeń

Galerie handlowe nie zamykają się w niedzielę, a jedynie sklepy na jej terenie. Nadal możemy skorzystać z przestrzeni rozrywkowej – kawiarenek, restauracji, kina i wielu innych atrakcji. Wiele galerii udostępniła także swoją przestrzeń dla wolontariuszy, a nawet organizowane są imprezy zamknięte czy część finałowych wydarzeń na ich terenie. Nie zabraknie także skarbon stacjonarnych w sklepach, które sztaby mogą wystawiać już od piątku. Zatem Orkiestrowa zbiórka w realu będzie trwać nie jeden, a trzy dni.

Światełko do Nieba w nowej odsłonie

Na początku grudnia, Jurek Owsiak ogłosił, że rezygnuje z fajerwerków podczas Finału. Nie myślcie jednak, że Światełko nie sięgnie gwiazd. Anioły zostaną podrowione jeszcze piękniej, zostanie puszczone światło rozświetlając niebo. Co się wydarzy 13 stycznia 2019 roku, o godzinie 20:00? Przyjdź pod Pałac Kultury i Nauki i bądź świadkiem nowej tradycji. No i szykują się świetne koncerty.

Tyle atrakcji w jednym miejscu!

Zima w mieście nie musi być nudna. 13 stycznia 2019 w całej Polsce czeka na Was masa atrakcji i zabawy. Skorzystajcie z tego czasu dynamicznie. Przez większość zimy nie dzieje się wiele i nie ma okazji do spędzania aktywnie wolnego czasu. W Orkiestrową niedzielę aż żal nie wychodzić z domu. Wspaniałe koncerty, kiermasze, licytacje, samochodowe rajdy, zajęcia sportowe…, pełno przyjaciół wokoło, niezliczona ilość uśmiechów. Endorfiny produkują szczęście na światową skalę! Dzień wolny w domu, przed telewizorem po ciężkim tygodniu w szkole i w pracy! Nie ma mowy! Letnia zadyma w środku zimy – najpiękniejszy karnawał czeka na Was! Musicie tylko wyjść z domu! Zabawa czeka dla wszystkich!
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button