POLSKA

52-latek z zarzutem podwójnego zabójstwa. Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia poszukiwane

Śląsk

Częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzą poszukiwania 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii.

Zaginione opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. W niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego częstochowianina. 15 lutego usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Dzień później, na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

11 lutego policjanci z komendy miejskiej w Częstochowie wszczęli poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą Wieczorek i jej 15-letnią córką Oliwią. Ze wstępnych informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że nie miała ona kontaktu z córką od 9, a z wnuczką od 10 lutego. Wiadomo też, że 10 lutego 45-latka widziana była na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, prowadząc zarówno przeczesywanie terenu w pobliżu ogrodów działkowych, jak i działania operacyjne. W poszukiwaniach, oprócz policjantów z Częstochowy, brali również udział policjanci z oddziału prewencji w Katowicach i przewodnicy z psami służbowymi z Komendy Głównej Policji. Pomocy policjantom udzielili również funkcjonariusze straży pożarnej, wykorzystując specjalistyczny sprzęt.

W niedzielę, na podstawie skrupulatnie przeprowadzonej analizy zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego mieszkańca Częstochowy, który znany był zaginionym. W poniedziałek śledczy zebrany materiał przekazali do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. W działania włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledczy wspólnie gromadzili kolejne dowody, przekazując ustalenia prokuratorowi. 52-latek został przesłuchany i usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, w dalszym ciągu prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginionymi. 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka nie zostały bowiem jeszcze odnalezione.

Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub nagranie z kamery samochodowej z takim autem, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112 lub 997.

Szczegóły dotyczące prowadzonego postępowania, jak i dane dotyczące dotychczasowych ustaleń, są przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe.

Samochód ford w kolorze srebrnym zaparkowany na parkingu osiedlowym (fot. policja)

Trwają poszukiwania zaginionej matki z córką. Apel do świadków

Kryminalni analizują wszystkie szczegóły i badają każdy nowy wątek w tej sprawie. 17 lutego po raz kolejny przeczesywali rejon ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej w Częstochowie, gdzie 10 lutego ostatni raz widziana była Aleksandra Wieczorek. W działaniach brali udział strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu sprawdzali zbiorniki wodne znajdujące się w tym miejscu. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, poszukiwania zostały przerwane około godziny 14.00. W piątek planowane jest ich wznowienie.

Apelujemy do wszystkich osób (znajomych, sąsiadów, współpracowników zagionej Aleksandry Wieczorek, kolegów i koleżanek ze szkoły, do której uczęszczała zaginiona Oliwia Wieczorek, czy też znajomych 52-letniego Krzysztofa R.), które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub zatrzymanym 52-letnim Krzysztofie R., które mogłyby pomóc w poszukiwaniach. Zwracamy się do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również wcześniej (kilka, czy nawet kilkanaście dni temu) miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki Policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Poszukiwana: 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia (fot. policja)

Czy ktoś widział ten samochód z 10 na 11 lutego?

Policjanci poszukują zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Kobiety te, 10 lutego, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ulicy Bienia i do chwili obecnej nie nawiązały kontaktu z bliskimi. Każdy, kto zna miejsce aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginione, albo osoby poruszające się się w nocy z 10/11 lutego fordem focusem o numerze rejestracyjnym SC1836F, proszony jest o kontakt z Policją.

Rysopis Aleksandry Wieczorek: wzrost 165 cm, sylwetka średnia, włosy ciemne do ramion, oczy ciemne, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną kurtę zimową do kolan i ciemne spodnie.

Rysopis Oliwii Wieczorek: wzrost 170 cm, sylwetka szczupła, włosy długie ciemny blond, oczy niebieskie, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką białą kurtę zimową z kapturem obszytym jasnym futerkiem.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button