RÓŻNOŚCI

5. urodziny Runmageddonu we Wrocławiu. Moc ekstremalnych atrakcji

Runmageddon we Wrocławiu

Kilkadziesiąt przeszkód, kilkanaście kilometrów trasy, tony błota i dobrej zabawy – taki będzie Runmageddon Wrocław, który zaplanowany jest na 13-14 kwietnia 2019 r.

Weekendowa propozycja organizatora cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami najeżona będzie mnóstwem atrakcji i niecodziennych niespodzianek.

Już w weekend na Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się po raz czwarty – Runmageddon Wrocław. Ten ekstremalny bieg z przeszkodami co roku na start przyciąga osoby szukające wyzwań, sportowych emocji i niespotykanych wrażeń. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, bo w jego trakcie kibice, startujący oraz organizatorzy świętować będą 5 lat Runmageddonu. Zaskoczy nowymi trasami, inną lokalizacją miasteczka kibica, a także wspólnym zdjęciem i startem specjalnej urodzinowej serii. W sobotę oraz w niedziele na torze wyścigów konnych przy ulicy Zwycięskiej 1, w niecodziennym sportowym wyzwaniu będą miały okazję wziąć udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Wszyscy niezależnie od wieku będą mieli okazję przeżyć niezapomnianą sportową przygodę.

Powrót do korzeni czyli Runmageddon Games

Z okazji 5. urodzin Runmageddonu odbędzie się widowiskowa rywalizacja najlepszych sportowców w Runmageddonie Games. Chętni staną przed wyzwaniem pokonania sześciu ustawionych blisko siebie przeszkód: „Bramownica”, ścianka „Skośna”, konstrukcja z rur „Harfa” i „Rig” oraz „Przerzucanie opon” i „Spacer z pieskiem”. Pierwsza seria Runmageddonu Games wystartuje o godzinie 10:00 a udział w niej wezmą pomysłodawcy i realizatorzy pierwszego Runmageddonu Jaro Bieniecki i Marek Podgórski. Następnie co 15 minut startować będzie naprzemiennie para męska i damska, która walczyć będzie o jak najlepszy czas. Pierwsza cześć – eliminacyjna potrwa do godziny 14:00. Następnie z grupy startujących wyłonione będą osoby, które z najlepszym czasem pokonały tor. W kolejnej godzinie, cztery kobiety i czterech mężczyzn stanie w walce o puchar rozgrywek. Będą rywalizować o najlepsze wyniki i tym samym o miejsce na podium. Zawodnicy, którzy najszybciej pokonają Runmageddon Games i zdobędą miejsce w pierwszej trójce otrzymają nagrody.

Harmonogram Wydarzenia

W sobotę 13 kwietnia br. Runmageddon obchodził będzie 5. urodziny. Z tej okazji kibice i uczestnicy zaproszeni zostaną do zwiedzenia muzeum Runmageddonu oraz kibicowania specjalnej urodzinowej serii, w której pobiegną Runmageddończycy z pierwszego eventu oraz przyjaciele marki. Uroczyście reaktywowany zostanie też Runmageddon Games. Tylko we Wrocławiu zobaczyć będzie można dynamiczną rywalizację sportowców na krótkodystansowym biegu z przeszkodami.

Tego dnia, w godzinach 7:20-15:30, dorośli oraz młodzież po 16 roku życia ( za osobistą zgodą opiekuna) będą mogli wystartować w formule Rekrut czyli 6 kilometrowym dystansie najeżonym ponad 30 przeszkodami. Młodsi: dzieci 4-11 oraz młodzież 12-15 lat będą mogli zamierzyć się z odpowiednimi dla nich dystansami. Runmageddon Kids startować będzie w godzinach od 9:00 – 14:40. Co 20 minut, na pełne zabawy trasy wybiegać będzie inna grupa wiekowa Natomiast miedzy 16:45 a 17:30, co 15 minut swoją ekstremalną przygodę przeżywać będzie młodzież.

W niedzielę, osoby o dużym apetycie na sportowe wyzwania sprawdzą się w formule Classic – 12 kilometrów i 50 przeszkód. Zaś debiutanci będą mogli spróbować swoich sił pokonując Intro – 3 kilometrowy dystans z 15 przeszkodami. Start pierwszej serii zaplanowany jest na 8:00 a kolejne startować będą co 15 minut aż do godziny 10:00. O 11:20 przyjdzie czas na serię Elite formuły Classic, w której profesjonalni biegacze przeszkodowi pokonają dystans 12 kilometrów, najeżonych 50 przeszkodami. Tuż po zawodowcach na starcie staną sympatycy błotnego szaleństwa, którzy także zmierzą się z najdłuższym dystansem Runmageddonu Wrocław. W godzinach 10:00-14:20 rozegrany zostanie Runmageddon Kids. Dzieci będą startować w 3 grupach wiekowych. 4-5, 6-8 lat oraz 9-11 lat. Trasa będzie liczyła ok.1 km i pojawi się na niej około 15 przeszkód.

Jak co roku Runmageddon będzie niecodziennym wydarzeniem i niezależnie od pogody sprawi, że startujący i kibice będą pełni pozytywnych emocji. Dodatkowo osoby obecne na evencie będą mogły zarejestrować się, jako potencjalni dawcy szpiku kostnego czy też wesprzeć małą Kalinkę i Mikołaja kupując ekologiczną żywność na stoisku marki Sznajder. Runmageddon Wrocław będzie najeżony nie tylko przeszkodami, ale także niecodziennymi akcjami i atrakcjami. Nie zabraknie też urodzinowego szaleństwa, specjalnej urodzinowej serii, głośnego „sto lat dla Runmageddonu” oraz wspólnego zdjęcia i co najważniejsze urodzinowego powrotu Runmageddon Games.

Chcąc wziąć udział w formułach Runmageddonu wystarczy zapisać się poprzez stronę www lub na miejscu w Biurze Zawodów, które otwarte będzie: piątek 16:00-21:00, sobota 06:30-15:30 i 16:30-20:00, niedziela: 6:30-14:45. Zapisy online trwają do 11 kwietnia do godziny 15:00. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można stronie www.runmageddon.pl/imprezy.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button