MOTOSPORT

47. Rally Bohemia – czeski trening polskiego zespołu

Rally Bohemia 2020

Po zmianach w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Czech 2020, rola otwierającej rundy przypadła 47. edycji Rally Bohemia.

Tym samym kibice i zawodnicy zainaugurują rywalizację w krajowym czempionacie w Mlada Boleslav – kolebce czeskiego motorsportu. Rajdowa liga za południową granicą Polski przyzwyczaiła do bardzo mocnej obsady, ale lista załóg, jakie staną do rywalizacji w sobotni poranek, wygląda imponująco.

Znalazło się na niej ponad 120 ekip, reprezentujących barwy 9 narodowości. Do 26 numeru startowego, kibice zobaczą aż 22 samochody kategorii R5 i trzy WRC. W tym gronie nie zabraknie polskich zawodników, a załogą, która otrzymała najwyższy numer startowy będą Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Bronią duetu będzie Volkswagen Polo GTI R5, za obsługę które odpowiada Rallytechnology.

W swoim drugim starcie w Volkswagenie, zadebiutują na odcinkach specjalnych wytyczonych wokół Mlada Boleslav. Organizator przygotował 18 prób i blisko 160 km rajdowego ścigania. Będzie to dla zespołu ważny etap przygotowań do zbliżającego się Rajdu Rzeszowskiego i walki o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): Od startu w Tarmac Masters nasze przygotowania do sezonu nabierają coraz większego tempa. Na rozpoczęcie RSMP 2020 musimy jeszcze poczekać, ale staramy się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Rally Bohemia traktujemy przede wszystkim treningowo, ale patrząc na listę zgłoszeń to można pokusić się o stwierdzenie, że będzie to trening z najwyższej rajdowej półki – dwa intensywne dni i bardzo cenne przejechane kilometry.

Jesteśmy mocno zmotywowani przed kolejnym wspólnym startem z Tomkiem i Damianem w Volkswagenie Polo GTI R5. Mocna międzynarodowa obsada, wymagające trasy i świetna atmosfera. Dobrze wrócić na czeskie odcinki specjalne.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button