ŚWIAT

34. Światowe Dni Młodzieży. Uczestnicy Rejsu Niepodległości w Panamie

34. Światowe Dni Młodzieży

Dla wszystkich Polaków udających się na 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie zostały przygotowane pakiety pielgrzyma.

Polska Fundacja Narodowa zadbała o to, aby nasze barwy narodowe zostały w odpowiedni sposób wyeksponowane.

Światowe Dni Młodzieży to doskonała okazja to wypromowania naszego kraju i zaznaczenia polskich akcentów towarzyszących uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia.

#Panama2019 rozpocznie się 22 stycznia i potrwa 6 dni. W skład pakietu pielgrzyma wchodzi m.in. polska flaga, biało-czerwone wachlarze, torba stylistyką nawiązująca do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz tego podczas trwania wydarzenia biało-czerwony namiot PFN będzie widoczny przy biurze organizacyjnym polskiej sekcji ŚDM.

W spotkaniu niezwykle licznie uczestniczą młodzi Polacy.

Fakt, że Światowe Dni Młodzieży odbędą się w tym roku w Panamie, Papież Franciszek ogłosił 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Z Polski do Panamy przybędzie aż 3,5 tysiąca osób i będzie to najliczniejsza grupa młodzieży z Europy. Towarzyszyć im będzie prymas Polski abp Wojciech Polak.

Grupa polskich pielgrzymów spotka się również z uczestnikami Rejsu Niepodległości, którzy dotarli już do Panamy.

W niedzielę 21 maja 2018 r. fregata „Dar Młodzieży” wypłynęła z Gdyni w wyjątkowy rejs dookoła świata. Celem wyprawy będzie uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja Polski za granicą.

Podczas trwającej 10 miesięcy podróży „Dar Młodzieży” zawinie do największych portów świata. Na pokładzie statku popłynie w kilku zmianach łącznie blisko 1000 adeptów sztuki żeglarskiej. Uczestnicy wyprawy wezmą m.in. udział w Światowych Dniach Młodzieży w dniach 22 −27 stycznia 2019 r. w Panamie.

Rejs Niepodległości to wspaniałe przedsięwzięcie, które znakomicie wpisuje się w misję naszej Fundacji. Projekt jest unikalny nawet w skali międzynarodowej. Dar Młodzieży to wyjątkowa jednostka, a jej rejs z okazji stulecia odzyskania niepodległości Polski odbije się szerokim echem na całym świecie. Rejs Niepodległości z pewnością będzie szeroko promować Polskę za granicą, upowszechniając dodatkowo wiedzę na temat jej historii oraz kultury. Cieszymy się, że możemy wesprzeć przedsięwzięcie, w którym bierze udział tylu młodych Polaków. Mamy nadzieję, że również dzięki naszemu wsparciu będą mogli przeżyć przygodę życia – mówi Darek Pękala, koordynator projektów żeglarskich Polskiej Fundacji Narodowej.

Rejs Niepodległości będzie drugim w dziejach „Daru Młodzieży” tzw. Wielkim Kręgiem, czyli opłynięciem globu trasą wokół trzech przylądków. Fregata ponownie zawinie do Gdyni 28 marca 2019 r. Do tego czasu odbędzie wizyty w 22 portach na 4 kontynentach.
(PFN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button