POLSKA

32. Finał WOŚP. Orkiestra rozpoczęła grać. „Wracamy do świata kolorowego, możemy wszyscy przytulić się do siebie”

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Orkiestra stroi instrumenty, dyrygent dał znak i zaczął – kolejny Finał grać.

Co było w naszych sercach kiedyś jak świecący diament, dziś znowu zyska blask!

Chociaż w Buenos Aires noc jeszcze ciemna jak atrament, w Polsce już grają. Takie tango, polka, mazurek, salsa, pogo, polonez i break dance w jednym – to rytmiczny mix, który gra tylko jedna orkiestra na świecie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie zaczęła swój doroczny koncert. Wystartował 32. Finał! Dziś, dosłownie, tu wszystko gra OK!

Rozpoczęcie za nami. Było kolorowe, energetyczne i zaczęło się z wysokiego C. W momencie otwarcia 32. Finału WOŚP deklarowana kwota to 42 651 126 zł.

„Wracamy do świata kolorowego, miłego, takiego, że możemy się wszyscy przytulić do siebie („Polska język trudna” – red.). My, jako Polacy, robimy tę rzecz, tę Orkiestrę, od 32 lat i to w nieprawdopodobny sposób” – Jurek Owsiak, rozpoczęcie 32. Finału WOŚP.

Nowe serce Finału

Teraz przed nami cały dzień pełen muzyki i atrakcji. Do późnych godzin wieczornych będzie można odwiedzić nowe Serce Finału – błonia Narodowego. Tutaj jest nasze studio, wielka scena koncertowa i miasteczko naszych partnerów. Z tego miejsca wystartuje też 18. Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Wszystkich chętnych zapraszamy nie tylko do studia, ale też pod finałową scenę, gdzie cały dzień będzie grała muzyka.

Harmonogram finałowego koncertu:

14:00 – Wojtek Szumański

14:30 – Booze & Glory

15:00 – Golden Life

15:30 – Dorosłe Dzieci

16:00 – Proletaryat

16:30 – Luiku

17:00 – Lordofon

17:30 – Pull The Wire

18:00 – Poparzeni Kawą Trzy

18:30 – BOKKA

19:00 – Hoffmaestro

19:30 – Kwiat Jabłoni

19:50 – Tulia

20:00 – Światełko do Nieba

20:15 – Enej

20:50 – Zalewski

21:25 – LemON

Tuż obok finałowego koncertu jest miasteczko naszych partnerów, którzy przygotowali moc atrakcji. Więcej szczegółów na ten temat możecie znaleźć w naszym artykule – Odwiedź finałowe miasteczko!

Gramy ze wszystkimi i dla wszystkich

1685 Sztabów i 120 tysięcy wolontariuszy – wszyscy już są gotowi do 32. Finału WOŚP, którego celem stały się płuca po pandemii, czyli zakupy dla pulmonologii. Zbiórka po raz kolejny jednoczy społeczności nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a to za sprawą 100 Sztabów zagranicznych, działających m.in. w Chorwacji, Australii, Tajlandii, Luksemburgu, Kanadzie, Czechach, Singapurze, Egipcie, a nawet na dwóch biegunach! Każdy ze Sztabów to wiele niesamowitych historii i pomysłów na działania, których efektem są finałowe wydarzenia – koncerty, happeningi, aktywności sportowe i wiele, wiele innych.

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Co roku w zimnym i mroźnym styczniu ulice całej Polski, a nawet części świata, gdzie zorganizowały się zagraniczne sztaby, wypełnia się pozytywnymi ludźmi. Pełnymi uśmiechu i chęci do czynienia dobra. Tak to już jest, gdy „tu wszystko gra OK!”.

Na ulice niezliczonych miast i miasteczek, wychodzą masy ludzi, żeby wspierać swoim działaniem Fundację WOŚP. Są to wolontariusze, którzy charakteryzują się:

masą pozytywnej energii,

zapałem do czynienia dobra,

szerokim zaraźliwym uśmiechem.

Wolontariusz (fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP)

Zestaw każdego wolontariusza

Najważniejszym elementem jest zawsze identyfikator. To dzięki niemu macie pewność, że to wolontariusz tegorocznego Finału WOŚP. Dlatego przyjrzyjmy się, jakie dane są na identyfikatorze:

  • imię i nazwisko wolontariusza,
  • numer wolontariusza (ten sam powinien być widoczny na puszce),
  • zdjęcie wolontariusza,
  • dane Sztabu, w którym działa wolontariusz,
  • numer zbiórki,
  • hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora,
  • pieczątka Fundacji,
  • kod QR.

Ponad to każdy wolontariusz, który kwestuje na tegorocznym Finale ma, oczywiście, puszkę, czerwone serduszka-naklejki i opisany już identyfikator. Nieodłącznym kompanem każdego wolontariusza jest zawsze drugi wolontariusz. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nie kwestujcie sami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button