POLSKA

30. Finał WOŚP. Pierwszy milion już na koncie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po 12 dniach od startu zbiórki na okulistykę dziecięcą na koncie 30. Finału WOŚP jest już deklarowany pierwszy milion złotych, a to dopiero początek!

Od 10 grudnia w sklepach, punktach usługowych, firmach działają sztabowe puszki stacjonarne, od połowy miesiąca ruszą finałowe wydarzenia, a tradycyjna kwesta uliczna zaplanowana jest na 30 stycznia.

Zgodnie z tradycją, z początkiem grudnia wystartowały pierwsze formy wsparcia Finału WOŚP – aukcje dla WOŚP, Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, eSkarbonka, SMSy, a także wpłaty ze strony WOŚP, na Facebooku i do Skarbon Wirtualnych. Po 12 dniach od uruchomienia zbiórki, na koncie 30. Finału znajduje się już deklarowany pierwszy milion złotych – dokładnie 1 146 820 złotych.

Środki przeznaczone zostaną na realizację celu 30. Finału WOŚP, czyli na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

30 stycznia na koniec dnia Fundacja WOŚP przedstawi deklarowany wynik zbiórki, ostateczną kwotę poznamy w marcu.

Osobną formę wsparcia działań medycznych Fundacji WOŚP stanowi Bieg „Policz się z cukrzycą”, organizowany już po raz 16.

Celem biegu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca. Rokrocznie w wydarzenie włączają się tysiące osób, które, wykupując pakiety biegowe, wspierają zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Biegi zrealizowane w latach 2014-2021 pozwoliły na zakup 195 takich pomp, natomiast w sumie, w ramach ogólnopolskiego programu Fundacji WOŚP od 2004 roku zakupiono ich 1776. Sprzedane do tej pory pakiety na 16. Bieg „Policz się z cukrzycą” to zebrane już 138 450 złotych.

30. Finał WOŚP – najważniejsze informacje

W trakcie jubileuszowej zbiórki wolontariusze z całego świata kwestować będą na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej.

Celem Finału jest również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji.

W zbiórkę angażują się 1633 Sztaby, z czego 90 Sztabów zagranicznych w 29 krajach, m.in. w Australii, Chorwacji, Turcji i Tajlandii.

Trwa rejestracja wolontariuszy. Metody aplikowania są dwie – to Sztab decyduje, czy chce rekrutować wolontariuszy podczas spotkań stacjonarnych, czy też online przy użyciu strony iwolontariusz.wosp.org.pl, co zwłaszcza w dobie pandemii jest rekomendowane i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak dotąd zarejestrowano blisko 58 tys. osób, a w przypadku wielu Sztabów nabór trwać będzie jeszcze w grudniu i styczniu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button