LUBLIN

3-latek wypadł z pierwszego piętra. Rodzice byli nietrzeźwi

Wypadek w Lublinie

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się trójką nieletnich dzieci.

Ojciec miał ponad promil, a matka prawie 1,5 promila alkoholu. Sprawa wyszła na jaw, kiedy najmłodsze z nich wypadło z I piętra przez okno mieszkania i o zdarzeniu zaalarmowano Policję. 3-latek trafił do szpitala. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało.

Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że przez okno usytuowanego na I piętrze mieszkania wypadło małe dziecko. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Do zdarzenia doszło na jednej z lubelskich ulic.

Mundurowi potwierdzili zgłoszenie, a załoga karetki pogotowia zabrała 3-letniego chłopca do szpitala. Jak się okazał w mieszkaniu poza 3-latkiem, który wypadł przez okno była jeszcze dwójka nieletnich dzieci w wieku 6 i 11 lat. Byli również opiekujący się nimi nietrzeźwi rodzice. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 33-letniego ojca był ponad promil, a u matki miała prawie 1,5 promila alkoholu.

Z jej relacji wynikało, że na chwilę wyszła z domu na papierosa, a ojciec spał po pracy. Wtedy wówczas 3-latek sam wszedł na parapet i otworzył uchylone okno. Dzieci trafiły pod opiekę trzeźwego członka rodziny.

Jak się później okazało na szczęście 3-latkowi nic poważnego się nie stało. Upadło na miękkie podłoże.

Mundurowi ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia i przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Kodeks karny za takie postępowanie przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. O interwencji powiadomiony zostanie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button