KOLARSTWO

3. edycja kolarskiego „wyścigu z morza i marzeń”. Ruszyły zapisy na Gran Fondo Gdynia 2020

Gran Fondo Gdynia 2020

Gran Fondo Gdynia powraca! Trzecia edycja kolarskiego „wyścigu z morza i marzeń” odbędzie się 24 maja 2020 roku.

1 października br. ruszyły zapisy online. Pierwsze 500 osób może liczyć na zakup pakietu startowego w najniższej cenie, a podczas rejestracji będzie można wpłacić środki na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego.

Gran Fondo Gdynia to najszybciej rozwijający się wyścig kolarski dla amatorów w Polsce. W jego pierwszej edycji – w 2018 roku – wystartowało 350 kolarzy. W 2019 roku, na liście startowej znalazło się już ponad 1200 miłośników dwóch kółek. Skąd tak szybko rosnąca popularność imprezy?

– Myślę, że w pierwszym roku przekonaliśmy polskich kolarzy, że Gran Fondo Gdynia to nowa jakość na naszym rynku – mówi Michał Drelich, dyrektor wyścigu. – Naszym ogromnym atutem jest bez wątpienia trasa – malownicza, pagórkowata, wymagająca, ale nie bardzo trudna, ze startem i metą w samym sercu Gdyni, czyli na Skwerze Kościuszki. A co chyba najważniejsze, w pełni bezpieczna dla kolarzy, ponieważ w 100% wyłączona z ruchu drogowego na czas trwania wyścigu. To prawdziwa rzadkość na wyścigach dla amatorów, nie tylko w Polsce. Wiele z nich rozgrywanych jest na krótkich pętlach lub przy częściowo otwartym ruchu drogowym. My umożliwiamy naszym zawodnikom rywalizację na długiej, 134- lub 80-kilometrowej pętli, a droga jest w całości dla nich.

Malownicza, atrakcyjna i bezpieczna trasa, to nie jedyny wyróżnik imprezy. Każdy uczestnik Gran Fondo Gdynia otrzymuje bowiem w podstawowym pakiecie startowym wysokiej jakości koszulkę kolarską. Istnieje też możliwość uzupełnienia stroju o spodenki.

Rejestracja jest dostępna w portalu SlotMarket.pl. Pierwsze 500 pakietów startowych dostępnych jest w najniższej cenie 150 złotych. Podczas rejestracji, można także wpłacić środki na rehabilitację jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii – Ryszarda Szurkowskiego, który w ubiegłym roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas amatorskiego wyścigu w Niemczech.

– Warto zapisać się na samym początku i skorzystać z niższej ceny. Gorąco zachęcamy również do wsparcia naszej zbiórki na rzecz Ryszarda Szurkowskiego. Mamy nadzieję, że w ten sposób dołożymy z naszymi zawodnikami niewielką cegiełkę do rehabilitacji naszego mistrza – przekonuje Michał Drelich. – Kolarze na pewno ucieszą się też z faktu, że w tym roku udało nam się uniknąć kolizji terminów z innymi popularnymi wyścigami w kraju. Dzięki temu nikt nie będzie musiał rezygnować ze startu w jednej imprezie na rzecz drugiej.

Tuż przed uruchomieniem rejestracji, organizatorzy przedstawili na konferencji prasowej tegorocznych Gran Fondo Coffee Riders, czyli swoistych ambasadorów wyścigu w całym kraju, którzy przez najbliższe miesiące będą pomagać amatorom przygotować się do startu w imprezie. Zostali nimi:

 • Mirosław Bieniasz (Tarnów) – pomysłodawca i prowadzący Bieniasz Bike Team, w którym z sukcesami trenują najlepiej zapowiadający się młodzi zawodnicy z terenu Tarnowa i okolic. Współorganizator, wraz z Karoliną Kruszyńską, treningów wg idei coffee ride zarówno z kolarzami, jak i kolarkami. Miłośnik dobrej kawy, w tym Kawy dla Kolarzy. 
 • Tamara Górecka-Werońska (Kraków) – pierwsza w Polsce kobieta, wykonująca zawód bikefitterki, czyli osoby dbającej o dobre dopasowanie roweru do sylwetki kolarza. Właścicielka dwóch sklepów rowerowych w Krakowie, współorganizatorka popularnej inicjatywy Profidea dla Kobiet, mającej na celu zarażenie kobiet pasją do kolarstwa.
 • Ewa Kołodziej (Warszawa) – okrzyknięta Ministrą Kolarstwa i Sportu. Organizuje w Warszawie rowerowe „ustawki” dla kobiet, także tych zupełnie niezaawansowanych kolarsko. One najpierw przechodzą szkolenie w Grupie Dziewczyn Kompletnie Zielonych, a Ministra Ewa wspiera je na każdym kroku. Ma misję, by jak najwięcej kobiet zachęcić do aktywności na dwóch kółkach.
 • Mikołaj Paszkowski (Gdynia) – miłośnik kolarstwa, od 16 lat instruktor spinningu, pracujący w trójmiejskich klubach fitness. Współzałożyciel serwisu rowerowego oraz organizator coffee ride’ów w swojej społeczności lokalnej.
 • Szymon Puchałka (Tychy) – z kolarstwem związany od 26 lat, najpierw jako zawodnik MTB, potem również kolarz szosowy. Był serwisantem w Młodzieżowej Kadrze Narodowej w 2016 roku, dziś prowadzi profesjonalny sklep i serwis rowerowy. Pomysłodawca i lider tyskiej grupy kolarzy amatorów „Luźna Łyda”.
 • Mikołaj Pytel (Warszawa) – #KrólRowerów. Były klubowy zawodnik szosowy. Do dzisiaj aktywnie uczestniczy w treningach i zawodach kolarskich oraz triathlonowych, zarówno wspierając indywidualne przedsięwzięcia, jak i organizując cykliczne eskapady rowerowe. Zapalony hokeista oraz instruktor cyclingu i instruktor kolarstwa. Od 16 lat prowadzi sieć sklepów i profesjonalnych serwisów rowerowych, specjalizujących się w sprzęcie szosowym oraz triathlonowym.
 • Andrzej Specjał (Bydgoszcz) – aktywny kolarz, który powrócił do tej dyscypliny po latach przerwy. Dziś prowadzi vloga, na którym dzieli się swoim doświadczeniem i odpowiada na liczne pytania znajomych i nieznajomych: jak zacząć, jak do wspólnej pasji przekonać partnera i przyjaciela, co jeść, by wspomóc swój trening, jak pogodzić pasję do kolarstwa z życiem rodzinnym i prowadzeniem firmy. Lider Lokalnej Grupy Kolarskiej w Bydgoszczy.
 • Oskar Pluciński (Rzeszów) – wszechstronnie uzdolniony kolarz młodego pokolenia, z powodzeniem ściga się zarówno w maratonach, cross country, przełajach i na szosie. Próbował również swoich sił w enduro. Najlepszy kolarz wśród stomatologów i najlepszy stomatolog wśród kolarzy!
 • Paweł Raja (Wrocław) – propaguje kolarstwo wśród pracowników korporacji, prowadząc firmę świadczącą usługi z zakresu floty rowerowej dla firm. Pomysłodawca jednego z pierwszych mobilnych serwisów rowerowych z dojazdem do klienta. Kolarz-amator powiązany ze środowiskiem polskiego skyrunningu.
 • Przemysław Gierczak (Łódź – Opoczno) – mówi o sobie „kolarz z odzysku”, więc przedstawia się jako ReCycling Rider, a od dzisiaj nawet ReCycling Coffee Rider. Człowiek-orkiestra, na co dzień trener kolarstwa pracujący z młodzieżą. Dyrektor sportowy, bloger z lekkim piórem, a w wolnych chwilach kolarz, któremu żaden rower nie jest straszny.
 • Monika Mojra Alimanovic (Kielce)  – oprócz „kręcenia” kilometrów zajmuje się też propagowaniem profilaktyki raka piersi oraz namawia kobiety do pokochania własnego ciała i do jazdy na rowerze, w czym pomagają jej utworzone przez nią damskie ustawki – ,,Rowerowe Poniedziołchy”.

Gran Fondo Gdynia to kolarski klasyk dla amatorów. Trzecia edycja tych międzynarodowych zawodów odbędzie się 24 maja 2020 roku. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 80 km i 134 km. Trasy zostały wytyczone po Kaszubach, a start i meta zawodów będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W 2019 roku, w zawodach wzięli udział zawodnicy z 18 różnych krajów. Najszybsi na głównym dystansie okazali się Daniel Majkowski i Monika Szotowicz. W ramach imprezy rozgrywane są też zawody dla dzieci Gran Fondo Kids Gdynia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button