POLSKA

29. Finał WOŚP. Rekordowa kwota deklarowana. Światełko do Nieba

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021

Zakończył się wyjątkowy 29. Finał WOŚP. Kolejny rok z rzędu padł rekord zbiórki.

Kwota deklarowana to 127 495 626 zł.

Studio WOŚP (fot. Lucyna Lewandowska)

To był wyjątkowy i najdłuższy Finał w historii. 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Przede wszystkim jednak pomimo pandemii był to kolejny rekordowy i bezpieczny Finał.

Studio WOŚP (fot. Lucyna Lewandowska)

29. Finał WOŚP był dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Choć sympatycy Orkiestry nie mogli zjawić się w studiu w Warszawie, nie pozostali z niczym – transmisja rozpoczęła się wyjątkowo w sobotni wieczór dwoma koncertami – Piotra Bukartyka, a potem Krzysztofa Zalewskiego i trwała aż do północy dnia kolejnego, wypełniona po brzegi dobrą muzyką i rozmowami dotyczącymi Finału.

Światełko do Nieba na Placu Defilad (fot. Damian Mękal)

Światełko do Nieba

Każdego roku o godzinie 20:00 podczas Finału WOŚP tysiące świateł mknie do nieba. W tym roku ze względu na pandemię Światełko do Nieba odbyło się pod finałowym studiem. Na specjalnie przygotowanej konstrukcji został wyświetlony pokaz multimedialny połączony z pirotechniką.

Detale wyświetlania tegorocznej akcji Światełko do Nieba zostały ujawnione w ostatniej chwili. Piramida składa się z elementów multimedialnych i ma 172 punkty świetlne. Panele diody, które składają się na piramidę łącznie wynoszą około 68 ton. Wizualizacja na ekranach jest połączona z pirotechniką. Nie zabrakło ognia i spektakularności, a na ekranach zmieniała się kolorowa Orkiestrowa animacja.

Światełko do Nieba na Placu Defilad (fot. Damian Mękal)

Na kilka dni przed Finałem pirotechnicy wbudowali w nią instalację do wypuszczania płomieni – 14 dysz typu wave, 28 wyrzutni gazu propan-butan, co połączono z 600 mini efektami scenicznymi i 400 sztuk fontann.

Studio WOŚP. Julia Kamińska i Jurek Owsiak (fot. Lucyna Lewandowska)

Rekordowy Bieg Policz się z cukrzycą

Mimo że 15. Bieg Policz się z Cukrzycą w związku z pandemią również zyskał całkiem nową formułę, także w tym przypadku możemy mówić o ogromnym sukcesie – biegacze nie tylko w Polsce, ale i na świecie przebiegli łącznie aż 129 116 km. Wszystkie środki z zakupionych pakietów biegowych zasilą Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą typu 1.

Dr Misio (fot. Michał Kwaśniewski)

Rekordowa eSkarbonka

eSkarbonka to „wirtualna puszka”, do której każdy mógł kwestować bez ograniczeń i nie wychodząc z domu. Od tego roku również firmy mogły zakładać swoje eSkarbonki i wspierać WOŚP w realizacji celu 29. Finału. Automatyczne rozliczenie wszystkich eSkarbonek nastąpi 1 lutego o godzinie 23:59 a kwota, która została do nich zebrana już w momencie zakończenia Finału przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Organek (fot. Michał Kwaśniewski)

Rekordowe aukcje WOŚP

W momencie zakończenia 29. Finału na portalu aukcyjnym znajdowało się ponad 320 tysięcy aukcji, a łączna kwota wynosiła ponad 23 miliony złotych. Co ważne – aukcje działają aż do 14 lutego – do tego dnia każdy będzie mógł wystawić i wylicytować dowolne przedmioty.

Wolontariusze WOŚP (Marcin Zieliński)

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Zgodnie z tradycją, późnym wieczorem odbyła się „licytacja” Złotych Serduszek i Złotych Kart.

Złota Karta nr 1 zdobyła firma za kwotę 181 818 zł.
Złote Serduszko nr 1 otrzyma łózka firma za kwotę 677 777 zł.

Wolontariusze WOŚP (fot. Dominik Malik)

Kwota ostateczna

Ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP zostanie ogłoszony przez Jurka Owsiaka 7 kwietnia – w Światowy Dzień Zdrowia.

Orkiestra nie przestaje grać

Chociaż finałowa transmisja została zakończona, nadal można wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i cel 29. Finału. Do 14 lutego można licytować przedmioty na aukcjach, a do 15 lutego jest możliwość wysyłania SMS.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button