POLSKA

29. Finał WOŚP oczami internautów. Podsumowanie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny rok, kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tym razem kwota deklarowana wynosi 127 495 626 złotych. 29. Finał WOŚP można było oglądać nie tylko w telewizji, ale także w internecie. Średnio 800 000 wyświetleń zyskała transmisja na facebookowej stronie WOŚP, natomiast relacja Youtubie, która była pokazywana w dwóch częściach, osiągnęła w pierwszej odsłonie 49 200 wyświetleń i kolejnej 124 100.

Co wpłynęło na liczbę wzmianek?

SentiOne zbadało ilość wzmianek dla haseł “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, “WOŚP” oraz “#wspieramwosp” i porównali wyniki z tymi z zeszłego roku. W zeszłym roku dla śledzonych haseł było łącznie 279 073 wzmianek. W tym roku to już 312 948 wzmianek, co wskazuje na wzrost o 12.14%. Pandemia wyraźnie nie zgasiła entuzjazmu sympatyków WOŚP do pomocy, internauci chętniej dyskutowali na temat WOŚP-u.

Jakie kanały wybierają sympatycy WOŚP?

Najpopularniejszym kanałem dla WOŚP niezmiennie pozostaje Facebook, następnym kanałem jest Twitter, na trzecim Instagram. Na Facebooku, pojawiło się 62.84% wszystkich wzmianek. Twitter zajął odległe drugie miejsce z wynikiem 28.76%, a Instagram dopełnił podium – 7.92% wszystkich wzmianek.
Dotychczas podział pod względem płci dyskutujących wypadał równo, w tym roku aż 60.29% wszystkich wypowiedzi należało do kobiet.

Z jakich miejsc oglądano 29. Finał? Najwięcej wzmianek pochodzi z Polski. Inne regiony Europy również jednak przyczyniły się do finału – najwięcej wzmianek spoza Polski zarejestrowano w Wielkiej Brytanii oraz Chorwacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd Fundacja WOŚP zebrała ponad 1 313 000 000 złotych i kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.

29. Finał WOŚP odbył się 30 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która jest dedykowana wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączyło się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana była również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyły wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbyły się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpoczęła się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i trwała nieprzerwanie 27 godzin.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button