MOTOSPORT

24 godzinny wyścig na torze Le Mans. Udany debiut zespołu Wójcik Racing Team w MŚ FIM EWC

Wyścig na torze Le Mans

Po wyczerpujących 24 godzinach na torze Le Mans ekipa 77 Wójcik Racing Team zakończyła wyścig, zdobywając 7. miejsce w generalce oraz Trofeum Dunlopa.

Wójcik Racing Team na torze Le Mans (fot. pras.)

Zespół 77 w składzie Brytyjczyk Gino Rea, Francuz Axel Maurin i Australijczyk Broc Parkes przekroczył w niedzielę metę o godzinie 12:00, pokonując 793 okrążenia, co dało ponad 3300 przejechanych kilometrów.

Z powodu problemów technicznych wyścigu nie ukończyła ekipa 777, czyli oficjalna reprezentacja Polski. Po przejechaniu 15 godzin awarii uległ silnik Yamahy R1 co dla tria Marek Szkopka, Adrian Paska i Artur Wielebski oznaczało koniec rywalizacji.

Na MŚ FIM EWC Wójcik Racing Team w Le Mans wystawił dwa motocykle Yamaha R1. Wyścig 24 Heures Motos zakończył się w niedzielne południe. Do walki stanęło 39 zespołów z całego świata.

Teraz wszyscy zawodnicy Wójcik Racing Team są myślami już w portugalskim Estoril, w którym za miesiąc powalczą o punkty na zakończenie sezonu.