PIŁKA NOŻNAPOLSKA

1400 śląskich policjantów zabezpieczało mecz Ligi Narodów na Stadionie Śląskim

Liga Narodów

Śląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w Chorzowie i Katowicach, w związku z odbywającym się meczem polskiej reprezentacji w rozgrywkach Ligi Narodów.

Sportowe wydarzenie odbyło się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem biało-czerwonych była reprezentacja Portugalii. Na trybunach zasiadło prawie 50 tys. kibiców. Spotkanie przebiegło w sportowej atmosferze. Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zakłóceń porządku.

Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 1400 śląskich policjantów. Stróże prawa do tego przedsięwzięcia przygotowywali się od dłuższego czasu. Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie jak i po meczu.

Mundurowi spodziewali się, że spotkanie między reprezentacjami Polski i Portugalii będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Policjanci liczyli się z tym, że imprezie będą towarzyszyć sportowe emocje, ale także duże utrudnienia w ruchu, przede wszystkim w okolicach stadionu.

Spośród ponad 1400 śląskich policjantów zabezpieczających mecz, z pewnością najwięcej pracy mieli właśnie mundurowi z drogówki. Musieli oni zapewnić płynność ruchu na niezwykle uczęszczanej drodze krajowej nr 79, łączącej Katowice z Chorzowem. Zatłoczona zazwyczaj trasa, w dniu meczu była szczególnie oblegana. Dlatego też zmieniono w wielu miejscach organizację ruchu. Policjanci w białych czapkach w newralgicznych miejscach kierowali również ruchem ręcznie.

Z myślą o kibicach przygotowano informator o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym, niezbędnik kibica oraz infolinię.

Także policjanci prewencji oraz kryminalni dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców, współpracując ze służbami porządkowymi organizatora i innymi formacjami, w tym m.in. Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym. Dopiero sporo po północy mundurowi mogli mówić o zakończeniu zabezpieczenia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button