KATOWICE

10-latek obraził się i zniknął w lesie. Odnaleziony „chłopiec nie odpowiadał na pytania i był nieufny”

Śląsk

Pszczyńscy policjanci odnaleźli dziecko, które oddaliło się spod nadzoru rodziców.

Chłopiec znajdował się w kompleksie leśnym, około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Zagubionego 10-latka stróże prawa przekazali pod opiekę najbliższych.

W sobotę po 17.00, policjanci z komendy w Pszczynie (woj. śląskie) otrzymali informację, że pewien mężczyzna jadący samochodem trasą pomiędzy Gostyniem, a Kobiórem, zauważył w lesie ukrywającego się za drzewami chłopca. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Przeszukując najbliższą okolicę, mundurowi odnaleźli dziecko.

Chłopiec znajdował się w odległości około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Dziecko było zdezorientowane, a kontakt z nim bardzo utrudniony. Chłopiec nie odpowiadał na pytania i był nieufny. W celu ustalenia jego tożsamości, policjanci odwiedzili najbliższe domostwa, jednak nikt z mieszkańców nie zgłaszał zaginięcia ani nie poszukiwał dziecka na własną rękę. Mundurowi weszli w kontakt z dzielnicowym, lokalnymi jednostkami oświatowymi, lecz to także nie przyniosło efektu. Dopiero długotrwałe próby nawiązania rozmowy z chłopcem przyniosły pierwsze informacje.

Okazało się, że 10-letni mieszkaniec Raciborza obraził się na rówieśników podczas zabawy i od nich odszedł. Kolejne działania sukcesywnie zbliżały policjantów do rozwiązania tej interwencji. Mundurowi ustalili, że do Komisariatu Policji w Orzeszu przyszli rodzice, którzy zgłosili zaginięcie dziecka. Okazało się, że chodzi właśnie o odnalezionego chłopca. Malec został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Jego zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, wobec czego 10-latek został przekazany pod opiekę najbliższych.

Dzieci nie wolno pozostawiać bez opieki. Często widujemy samotnie bawiące się na osiedlowych placach zabaw, pod pozorną opieką rodziców, patrzących z okna bloku. Niestety, to nie jest właściwa opieka. Maluchy potrafią się bardzo szybko oddalić. Z dziećmi trzeba być, a nie nadzorować na odległość lub pozostawiać choćby na najkrótszą chwilę.

Dzisiejsza akcja zakończyła się szczęśliwie, lecz pamiętajmy: o nieszczęście nie trudno.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Wspaniały chłopiec, bardzo dobrze że jest nieufny, wokół tyle pedofilek i pedofilów że musimy uczyć dzieci by byli nieufni do każdej obcej kobiety i obcego mężczyzny. Brawa dla chłopca że jest nieufny, tak dziś trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button