LEKKOATLETYKA

1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Do „Małego Berlina” przyjadą najlepsi polscy lekkoatleci

1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

12 czerwca 2019 roku w Bydgoszczy odbędzie pierwszy Memoriał na cześć Ireny Szewińskiej.

Na stadionie Zawiszy zaplanowano memoriał lekkoatletyczny. Szewińska była siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich (3 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy. Należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich. Polska lekkoatletka specjalizowała się w biegach sprinterskich (100, 200 i 400m) oraz skoku w dal oraz w biegach sztafetowych 4x100m i 4x400m.

Do Bydgoszczy przyjadą najlepsi polscy lekkoatleci, w tym medaliści ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow. Konkurencje jakie zobaczymy na Memoriale to 100m, 400 m, 800 m i 100 m przez płotki kobiet oraz 100 m, 400 m, 800 m, 110 m przez płotki, 3000 m z przeszkodami, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut młotem mężczyzn.

Prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że poprzez organizację nowej imprezy sportowej chce wspólnie uczcić pamięć wielkiej honorowej obywatelki miasta Ireny Szewińskiej.

Memoriał Ireny Szewińskiej – 12 czerwca 2019 r. – stadion Zawiszy

Dzień wcześniej na Wyspie Młyńskiej rozegrany zostanie plenerowy konkurs skoku o tyczce.
(UMB)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button